שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

בטקס בפקולטה לרפואה בצפת ציינו 56 תלמידי "פרחי רפואה" את סיום העונה

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

השבוע התקיים בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן, טקס סיום שנה של תכנית  "פרחי רפואה" במעמד ראש עיריית צפת, אילן שוחט, ראש מועצת חצור, שמעון סויסה.

עוד נכחו בטקס החגיגי, סיגל כהן טולדנו- המדריכה הארצית "קדם עתידים" מהאגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך,מנהלת "גליליום", דר' יפעת לינדר,פרופ' יעקב בורנשטיין, מנהל מחלקת נשים ויולדות במרכז רפואי לגליל ומשנה לדיקן הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן, מנהלי בתי ספר, מנהלי מחלקות החינוך,רכזי התכנית בבתי הספר באזור,סגל הפקולטה לרפואה, הורים ותלמידי התוכנית.

פרופ' יעקב בורנשטיין, בירך את הנוכחים ופרס בפניהם את החשיבות שהפקולטה מייחסת להיותה חלק מהקהילה: "הקמת הפקולטה לרפואה בצפת היא לדעתי אחד מפלאי ארץ ישראל. הקשר של הפקולטה לקהילה מתבטא במספר פרויקטים שבהם הסטודנטים שלנו יוצאים לקהילה ומסייעים ככל האפשר לקידום הבריאות בה. תכנית "פרחי רפואה" היא אחת מתוכניות הדגל במסגרת זו. זוהיתכנית תלת- שנתית ללימודי מדע ורפואה ,המיועדת לתלמידי תיכון מצטיינים, הרואים את עצמם כרופאים או מדענים בעתיד. אני מקווה שהשנים שאתם לומדים וחוויםאתנו כאן, מדליקות בכם את התשוקה ללמוד אצלנו רפואה ולהפוך לרופאים.

ראש עריית צפת, אילן שוחט, שיבח בטקס את החיבור בין הפקולטה לקהילה המקומית, בתהליך חינוך הילדים, אשר נחשפים לאקדמיה, למדע ולרפואה מגיל צעיר: "תכנית פרחי רפואה בפקולטה לרפואה,תוציא את דור הרופאים והמדענים הבאים של מדינת ישראל. תודה לפקולטה על פרויקטים בקהילה: "בית חולים לדובים", "מח"ר", "אתגר", בית-ספר וגן עירוני שמסונפים אקדמית לפקולטה ועוד. החיבור לקהילה הוא מאוד חשוב".

בשנה"ל תשע"ח השתתפו בתכנית 56 תלמידים ותלמידות – שנה א'-37 תלמידים, שנה ב'- 19 – מ 7 ישובים שונים: חורפיש,צפת, פקיעין, בית-ג'אן, קריית שמונה, סאסא וחצור.

 פרופ' יעקב בורנשטיין, הרצה על הנושא  "פרחי הרפואה- ושבועת הרופא העברי". בהרצאה חשף בפני התלמידים את עשרת העקרונות המהווים את הקוד המוסרי של הרופאים בישראל, והסביר את משמעותם למקצוע הרפואה העשרה והעמקה של הידע המדעי, תוך שימת דגש על טיפוח הסקרנות ופיתוח מיומנויות חקר.ת כמיועדת לתלמידים בהצטיינות יתרה. 

הירשמו לניוזלטר שלנו ותשארו מעודכנים

שיתוף כתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

מחדל ההקרנות בצפת: עשרות חולים טופלו בניגוד להנחיות

זמן קריאה מוערך: 8 דקות מחדלים חמורים בטיפול בחולי סרטן במכון הרדיותרפיה התגלו במרכז הרפואי "זיו" בצפת כשעשרות חולים טופלו בניגוד להנחיות ובנוסף מנהלים לא דיווחו על כשלים. -משרד הבריאות

קרא עוד »

סל המזון בפריפריה יקר יותר מהמרכז – בחצור סויסה מאיים במרד צרכנים

זמן קריאה מוערך: 2 דקות משפחה בישראל מוציאה בממוצע על קניות כ-2,800 שקל בחודש. כלומר, תושבי צפת וחצור נאלצים להוציא כ-1,400 שקל יותר בשנה על קניות בסופרמרקט מאשר תושבי תל

קרא עוד »
אתר אינטרנט לעסק
20% הנחה
קבלו אתר מקצועי תוך 14 יום במחיר חסר תקדים שיקדם אתכם בדיגיטל ותנו לו לעבוד עבורכם…
דילוג לתוכן