fbpx

אלוף חדש לצפון: אמיר ברעם מפקד פיקוד צפון

זמן קריאה מוערך: 5 דקות

בטקס חגיגי שנערך ביום רביעי בבסיס פיקוד הצפון בצפת נערך חילופי מפקדים נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, חברי פורום המטה הכללי, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

לתפקיד נכנס אלוף אמיר ברעם, שכיהן בתפקידו האחרון כמפקד המכללות הצבאיות ומפקד הגיס הצפוני, יחליף בתפקידו את מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות, יכנס בחודש הקרוב לתפקידו החדש כמפקד זרוע היבשה. האלוף ברעם, נשוי ואב לשלושה. בתפקידו האחרון שימש כמפקד המכללות הצבאיות ומפקד הגיס הצפוני.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "משימתיות היא הדופק הארגוני שלנו כצבא. היא המגדיר הראשון של כל חייל ומפקד. מפקדים משימתיים הם המנוע הראשי של צה"ל, והם שמאפשרים ניצחון. אשרינו שהתברכנו במפקדים שהישגים ותוצאות הם שמאפיינים אותם אחד מסיים והאחר מתחיל. יואל – אתה עומד כאן היום בתום שנתיים עמוסות באתגרים, בהן הובלת בהצלחה פעילות להבטחת הביטחון בזירה הצפונית. היציבות בגזרה נזקפת לזכותך ומעשיך וכעת אתה עם הפנים קדימה. בעוד כחודש, כשתקבל את הפיקוד על זרוע היבשה, קח עמך את התובנות, הניסיון והידע הרב שצברת. אני מודה לך, מעריך אותך ואת כל שעשית! אמיר – זירת הצפון אינה זרה לך. פגשת בה לאורך כל מסלולך הצבאי ובעיקר כמפקד אוגדה 91 וכמפקד הגיס הצפוני. בראש סדר העדיפויות העמד את הקטלניות – היא זאת שתאפשר שלילת יכולות האויב באופן מהיר ואפקטיבי ותבטיח הישגים מוחשיים שיובילו לניצחון. הניסיון המבצעי העשיר שלך, השליטה בתורה בצבאית, השקדנות, המנהיגות ורוח המעשיות שמאפיינת אותך, יובילו את צה"ל להמשך הבטחת גזרת הצפון. כוון את כל פעולותיך לדבר אחד – מהלומה ניצחת על האויב ביום פקודה".

מדברי מפקד פיקוד הצפון היוצא, אלוף יואל סטריק: "ועתה, עת פרידה היא לי. פרידה לא רק מתפקיד, מפיקוד, מאחריות – פרידה גם מחבל-ארץ שבו עשיתי חלק ניכר משירותי הצבאי, שיאו בשני תפקידים משמעותיים כמפקד עוצבת הגליל וכמובן, כמפקד הפיקוד. השנתיים בהן זכיתי לעמוד בראש פיקוד הצפון זימנו לכולנו אתגרים מורכבים. למול ענינו לבשה הזירה הצפונית צורה ופשטה אחרת, השתנתה והתעצבה, ועודה משתנה ומתעצבת. בשנתיים יום רביעי, כ"ז באדר ב' התשע"ט 03/04/2019 האחרונות, עקבנו מקרוב אחר מאמציו של ארגון הטרור חיזבאללה להתעצם ולפגוע בעורף הישראלי – ופעלנו מול כוונות אלו בעוצמה ובחוכמה. מלאכתנו לא תמה. נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת למנוע מארגון הטרור חיזבאללה לממש את כוונותיו לפגיעה מדויקת ואולי אף קטלנית באזרחינו. ביצענו קפיצת מדרגה משמעותית בכל הנוגע לכשירותנו ולמוכנותנו למערכה. אני יכול לקבוע באופן חד משמעי: מוכנותנו כיום למערכה גבוהה מאין כמוה. צה"ל ערוך היום יותר מתמיד, ואם אויבינו יעמידו אותנו במבחן – הם יחושו היטב את נחת זרוענו. במרכז החודשים האחרונים לשירותי כמפקד הפיקוד, עמד מבצע 'מגן צפוני', אשר שלל מארגון הטרור חיזבאללה יכולת אסטרטגית חשובה והסיר , איום בטרם סיכן ממשית את תושבי הצפון. אני גאה במבצע 'מגן צפוני' בתוצאותיו המרשימות ובעיקר בחיילים ובמפקדים שהפכו הלכה למעשה ומימשו את יעדי המבצע אחד לאחד. אמיר, אתה מקבל היום על עצמך את המשמעותי והחשוב שבין תפקידיך הצבאיים. הזירה הצפונית, על מורכבותה ועוצמתה, אינה זרה לך כלל ועיקר. גם במלאכת הפיקוד הצבאי אתה מנוסה כמובן, ומיומן. אני שמח להעביר לך היום לידיך את הפיקוד ובטוח כי תדע להביאו אל עבר פסגות חדשות. וכמה מילים אחרונות של תודה, אי אפשר בלי, לאנשים שאני מאוד אוהב, מפקדי פיקוד הצפון וחייליו, בלעדיכם – דבר לא היה קורה ודבר לא יקרה. הייתה לי הזכות להיות לכם למפקד בשנתיים האחרונות, ולהכיר מקרוב את מסירותכם ונכונותכם. אין לי ספק כי תמשיכו לעשות כל שנדרש להמשך הצלחתו של הפיקוד, הפעם תחת הובלתו של אמיר".

מדברי מפקד פיקוד הצפון הנכנס, אלוף אמיר ברעם: "אני מקבל היום את הפיקוד בתחושת אחריות גדולה ושליחות, נכון ומוכן לאתגר המנהיגותי, המבצעי והמקצועי שבהובלת פיקוד הצפון במשימת הגנת הגבול הצפוני, בניין הכוח, כשירות, אימונים ואם אדרש- לפקד על הזירה הזאת גם בעת מלחמה! יום רביעי, כ"ז באדר ב' התשע"ט 03/04/2019 זכות גדולה ומחויבות אדירה היא בעבורי לפקד על חבל ארץ זה שבשביליו ובמשעוליו צעדתי בצעירותי כמו גם בבגרותי, עמוס ציוד לעייפה – מוביל לוחמים בלילות רבים של תנועה, ביצוע ולחימה כנגד ארגון החיזבאללה. אני נושא עימי את הזיכרונות מאחיי לנשק שנפלו לאורך השנים, ונוצר בליבי את צוואתם, לעשות את כל הנדרש למען ביטחונה וריבונותה של מדינת ישראל בגבול הצפון. אני שמח וגאה מאד לשרת כאן! עלינו להמשיך ולעמוד בכל עת על המשמר, לבצר את כוחו של צה"ל, לבחון שיטות לחימה חדשות, לבצע חריש עמוק של כל תלם ושעל בדרך לשיפור מוכנות צה"ל וכשירותו, לאפשר פתיחות מחשבה, התחדשות ושיח, להימנע משאננות ולא להחשיב דבר כמובן מאליו. על האויב לדעת שאיננו מזלזלים בו אך אם נידרש נדע להכריעו. אני מקבל היום את הפיקוד מידיו של יואל, המסיים שנתיים של שירות, עשייה ותרומה לביטחונה וריבונותה של מדינת ישראל בגבול הצפון. פועלך יואל, לאורך התקופה כולה, התאפיין בעשייה נחרצת ונחושה תוך הליכה בראש, דבקות במשימה ודאגה מתמדת לשלומם של התושבים והחיילים בגזרה. אני מקבל מידיך פיקוד מקצועי, חזק ובוטח, שנכרות בו טביעות אצבעותיך, תרתי משמע, ובשיאן שלילת יכולות התקיפה התת-קרקעיות של ארגון החיזבאללה במבצע מגן צפוני".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן