fbpx

אנשי הכשרה מפינלנד פרגנו למכללה האזורית בצפת

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

במסגרת קורס מנהיגות אקו TECH של 'מעוז' למנהלי מכללות טכנולוגיות נבחרים, יצאה משלחת לחקר מודל ההשכלה הטכנולוגית בפינלנד. יהל דהאן – מנכ"ל המכללה האזורית צפת השתתף במשלחת לפינלנד וחזר עם תכניות מעשיות לקידום בית הספר להנדסאים לפי צרכי שוק העבודה המקומי ובהתאמה לתושבי האזור.

יהל מספר על המיצוב של פינלנד כמובילה בחינוך ובמדדים הבינלאומיים בהון אנושי – מקום 2 בעולם במבחנים העולמיים  לסקר מיומנויות PIAAC הבוחנים אוריינות מתמטית, אוריינות קריאה ופתרון בעיות בסביבה מתוקשבת. פינלנד עשתה רפורמה בהשכלה ובהכשרה הטכנולוגית הכוללת הכשרת טכנאים, הנדסאים ומהנדסים שהביאה אותה לעליה ניכרת בתוצר לנפש, בפריון לעובד ובפריון לשעת עבודה.

בפינלנד ההכשרה הטכנולוגית ממותגת גבוה ומספקת מענה מיטבי לשוק העבודה המודרני המשתנה הודות לשיתוף פעולה פורה המתבסס על אמון וראייה רחבה של אינטרסים כלליים משותפים בין כל השחקנים במשק: המעסיקים, המכללות להכשרה, האוניברסיטאות, הרשויות המקומיות, הממשלה והתושבים.

המודל עוזר לכוון את הפרט למסלול המתאים ביותר ומספק למעסיקים את העובד המתאים להם. לצורך כך, הרגולטור הממשלתי והרשות המקומית מסייעים ומספקים את האפשרויות, המעסיקים משפיעים על המערכת שתהיה מוכוונת לצרכיהם והמכללות מפעילות את מסלולי הלימודים המיטביים שבסופם הבוגרים יקלטו בהצלחה בעבודה איכותית עם משכורות יפות. בית הספר להנדסאים של המכללה האזורית במגמת שיפור משמעותי ולפי מדדי ההשגיות של המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית של משרד העבודה (מה"ט) היתה קפיצה מדהימה בשנה האחרונה בכל המגמות וכולן מדורגות מעל ציון 80 .

יהל: "בנוסף לשיפור האיכות של הלימודים, אני מתכנן לשתף את תושבי האזור והקהילות בתהליך שבו המכללה האזורית תתן מענה לצרכים המקומיים וביחד עם העירייה כשבראשה שוקי אוחנה הפועל בכל התחומים ביד רמה, בודאי שבתחום הכי חשוב של השכלה, הכשרה ותעסוקה נקדם את תושבי העיר! אפשר לומר שצפת 'עולה על המפה של ההכשרה הטכנולוגית בארץ' ומומלץ לתושבי האזור להצטרף להצלחה".

הלימודים במכללה מתקיימים בשעות הערב ומאפשרים שילוב של עבודה ולימודים. מגוון מלגות עומדות לרשות הסטודנטים. לחיילים משוחררים ולגברים חרדים מוענק מימון ממשלתי.ייעוץ לימודים חינם ניתן לכל פונה – 04-6927750[email protected].

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
לחץ כאן
מהפיכה בענף השירות בגליל
כתבו מה אתם מחפשים- וקבלו הצעות מחיר ללא התחייבות מאנשי מקצוע בגליל - חינם!
לחץ כאן
כל אנשי המקצוע והשירות במקום אחד!
בחרו את סוג השירות או המוצר שאתם מחפשים ואיש המקצוע יחזור אליכם ישירות עם הצעת מחיר (עשרות בעלי מקצוע- מחשמלאים ועד צבעים, מעורכי דין ועד מנהלי חשבונות, ממוסכים ועד בתי דפוס, מיועצי משכנתאות ועד טכנאי סלולאר- הכל בשבילכם במקום אחד)
לחץ כאן
הקודם
הבא
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

מפקד חטיבת החרמון והגולן:"אנו פועלים ללא לאות לסכל ולפגוע בכל במי שמנסה לשבש את שגרת חיינו"

זמן קריאה מוערך: 2 דקות לפני כחודשיים נכנס לתפקידו אל"ם אורן שמחה כמפקד חטיבת הגולן והחרמון. לקראת ראש השנה הראשון שלו בגזרה כמפקד החטיבה הוציא אל"ם, אורן שמחה אגרת ברכה מיוחדת

בצפת נערך כנס גבאים וחלוקת שי לבתי הכנסת

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה רגע לפני כניסת השנה הראשונה וכהיערכות לקראת הימים הנוראים נערך במתחם הסראיה בצפת כנס גבאים מקומי בהשתתפות עשרות גבאים מבתי הכנסת בעיר. הגבאים התוודעו לראשונה

דילוג לתוכן