fbpx

הוארך מעצרו של מנהל סוכנות דואר מצפת החשוד בסיוע לזוג נוכלי הרכבים

זמן קריאה מוערך: 4 דקות

הוארך מעצרו של מנהל סוכנות דואר בצפת תושב העיר בשנות ה-50 לחייו החשוד בסיוע לזוג נוכלים מהצפון החשוד בהונאה בשווי 40 מיליון שקל.

צילום: עיתון חדש בגליל

מעצרו הוארך היום שנית בבית המשפט עד יום שישי הקרוב. הוא נעצר בחשד לזיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה. בתום חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים,ביום שני ניתן האות ושוטרי משטרת ישראל פשטו על ביתם של בני זוג בשנות ה- 50 שהונו על פי החשד במיליוני שקלים עשרות קורבנות במסגרת עסקאות של קניה ומכירת כלי רכב.

מחקירה מקצועית,מורכבת ומאומצת עלה כי בני הזוג פעלו בצורה מתוחכמת במסווה של חברות והצליחו "לעקוץ" חברות, אנשים פרטיים, חברות ליסינג וחברות השכרת כלי רכב תוך כדי שהם גורפים לכיסם מיליוני שקלים.

במהלך חקירה סמויה ואינטנסיבית שנמשכה מספר חודשים במטרה להתחקות אחר דפוסי הפעולה של בני הזוג, שכללה מתן צווים לקבלת מידע מבנקים וצ'איינג'ים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים נאספו ראיות רבות כנגדם וכנגד חשודים נוספים ביניהם מנהל סניף בנק דואר בצפון אשר נעצר גם הוא יחד עם בני הזוג.

במסגרת החקירה נגבו עשרות עדויות מקורבנות שהונו בעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים ומהם עלה כי החשודים ביצעו עסקאות שונות ומגוונות בכלי רכב במטרה להוציא במרמה כספים מאותם קורבנות ולשלשל את הכספים לכיסם.

בחלק מהעסקאות החשודים קיבלו כלי רכב חדשים בליסינג ובניגוד להסכמים עם חברות הליסינג מכרו אותם לאנשים פרטים במחירים נמוכים מהשווי שלהם, כאשר הם מקבלים לרשותם במזומן 50% משווי כלי הרכב שדרשו ואת ה50% הנותרים הם היו פורסים ללקוח בתשלומים נוחים.בני הזוג מבטיחים לו שבסיום התשלום כל הרכב יעבור בעלות על שמו כאשר בפועל לא ניתן היה לעשות כן היות וכלי הרכב היה משועבד לחברות הליסינג והוא נלקח ע"י החשודים במסגרת חוזה "ליסינג מימוני".

בעסקאות אחרות בני הזוג התחייבו לספק לקורבנות את כלי הרכב החדש המבוקש (שהסכום שלו תמיד היה נמוך בעשרות אלפי שקלים משווי השוק של הרכב)ואף הציעו ללקוחות למכור עבורם את כלי הרכב הישן שברשותם. החשודים גבו מהקורבן מקדמה בסך של 50% משווי כל הרכב שסיכמו עליו ומכרו את כלי הרכב הישן שקיבלו תוך שימוש ביפוי כוח מזויף בסיוע של מנהל סניף בנק הדואר ושילשלו לכיסם את כל הכספים גם ממכירת כלי הרכב הישן וגם את כספי המקדמה מבלי שסיפקו לקורבן את כלי הרכב החדש ואת הכסף ממכירת הרכב הישן.

בעסקאות נוספות בני הזוג משכו את כלי הרכב מחברות הליסינג ב"ליסינג מימוני" ומכרו אותם לחברות פרטיות ב"ליסינג תפעולי" מבלי שבפועל סיפקו לחברות את השירותים עבורם שילמו ב"ליסינג תפעולי". במקרים אחרים הציעו בני הזוג לקורבנות להשקיע איתם בקניה של רכבי יוקרה במחיר מציאה ולהנות בהמשך מהרווחים של המכירה.בפועל בני הזוג ע"פ החשד לקחו לרשותם את כספי ההשקעה מבלי שבפועל קנו רכבי יוקרה במחירי מציאה וכמובן מבלי ששילמו רווחים ל"שותפים".

בני הזוג שפעלו בצורה מתוחכמת,הצליחו להונות עשרות אנשים.חלק מהקורבנות גילו את מעשה המרמה וההונאה של החשודים אחרי שסיימו לשלם את כלל התשלומים עבור הרכב החדש,ולא הצליחו להעביר את הרכב לבעלותם היות והרכבים משועבדים לבנקים. בני הזוג שהבינו כי מעשה המרמה שלהם התגלו נעלמו תוך כדי שהם משכירים דירות על בסיס יומי או תחת זהות אחרת.

עם הגשת התלונות משטרת ישראל פתחה בחקירה סמויה בסיומה, אתמול ניתן האות וחוקרי המשטרה יחד עם רשות המיסים ומס הכנסה חיפה פשטו על ביתם של החשודים, ועל מספר צ'איינג'ים שונים שניהלו קשרי מסחר עם בני הזוג. מספר חשודים עוכבו לחקירה במחלק ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז צפון ובני הזוג נעצרו ביחד עם מנהל סוכנות הדואר בצפת.

בני הזוג שמעצרם הוארך עד יום ראשון נעצרו בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע. מנהל סניף בנק הדואר נעצר בחשד לזיוף בנסיבות מחמירות וקבלת דבר במרמה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

מפקד חטיבת החרמון והגולן:"אנו פועלים ללא לאות לסכל ולפגוע בכל במי שמנסה לשבש את שגרת חיינו"

זמן קריאה מוערך: 2 דקות לפני כחודשיים נכנס לתפקידו אל"ם אורן שמחה כמפקד חטיבת הגולן והחרמון. לקראת ראש השנה הראשון שלו בגזרה כמפקד החטיבה הוציא אל"ם, אורן שמחה אגרת ברכה מיוחדת

בצפת נערך כנס גבאים וחלוקת שי לבתי הכנסת

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה רגע לפני כניסת השנה הראשונה וכהיערכות לקראת הימים הנוראים נערך במתחם הסראיה בצפת כנס גבאים מקומי בהשתתפות עשרות גבאים מבתי הכנסת בעיר. הגבאים התוודעו לראשונה

דילוג לתוכן