fbpx

הלב הפועם של גזרת הצפון – אות הרמטכ"ל לחטמ"ר 769

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

אתמול (שני), נערך טקס פרסי ראש המטה הכללי ליחידות מצטיינות לשנת התש"ף. הטקס התקיים במעמד ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי ובמעמד כל חברי פורום המטה הכללי. 

פרסי הרמטכ"ל הוענקו השנה ליחידות מצטיינות, ליחידות הזוכות במסדר הרמטכ"ל ולמיזמים מצטיינים בתחומים הבאים: אפקטיביות מבצעית, בניין הכוח, טיפול באנשים, מנהיגות וערכים. 
גם הגזרה הצפונית לא נותרה מחוץ למשוואה בעוד את אות הרמטכ"ל קטפה החטיבה המרחבית 769 אשר במהלך השנה האחרונה הוכיחה לא פעם – עד כמה הנוכחות שלה קריטית. בין היתר, אחד הדברים שזיכו את אנשי 769 בתואר הנחשק הוא פועלם בזמן מבצע מגן צפוני. אשר במסגרתו אותרו, סוכלו והושמדו בהתאמה שש מנהרות טרור של חיזבאללה, ששלוש מתוכן נמצאו בשטח החטיבה והיו באחריותה.

"החטיבה חולשת על שטח נרחב המכסה את הגזרה המזרחית של הגבול בין ישראל ולבנון, וכוללת בתוכה את מובלעת הר דב ויישובים סמוכי גדר רבים", אמר מפקד חטיבה 769, אל״ם יהודה ואך, "התקופה האחרונה עימתה אותנו עם אתגרים רבים,  כמו ההסלמה באוגוסט האחרון, שדרשו מאיתנו לפעול בקור רוח ובמקצועיות".

עוד הוסיף, אל״ם יהודה ואך: "ככלל החטמ"ר נודע בעשייתו הרבה למען שמירת הביטחון וחיזוק תחושת החוסן בקרב ההתיישבות באזור. "זו מחובתנו לוודא שכל חייל או מפקד שמגיע לתפוס קו בגזרה יבין את גודל האחריות שיש לו בידיים. קבלת פרס הרמטכ"ל מהווה כבוד גדול עברונו ובאותה נשימה – גם דוחף אותנו להצטיין ולהיות טובים יותר".

אל״ם ואך, סיכם את נאומו: "אני מסתכל על החטיבה כמו לב פועם שיודע מה הגזרה צריכה ויודע לכוון ולהוביל לשם.ההצטיינות מבטאת עשייה ארוכת טווח, שנשענת קודם כל על פעילות מבצעית אך מעל לכול אלה, על נגדים, אנשי קבע וחיילים שמחזיקים סטנדרטים ונורמות של חטיבה שרואה כל העת בעייני רוחה נחישות לניצחון. הצלחנו לחתום הישגים רציניים שהם פירות העבודה הקשה שעשו כאן. אני גאה בכך מאוד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן