fbpx

המאבק בקורונה: עיריית צפת פתחה מוקד של השירות הפסיכולוגי – אוחנה הוציא אגרת לתושבים עם הנחיות

כחלק מההיערכות של עיריית צפת למתן מענה לקהילה, שפ"ח צפת פותח מוקד למענה טלפוני להורים לילדים בכל הגילאים בשעות 09:00-21:00 במספר טלפון: 04-6660929. הורים וצוותי חינוך מוזמנים להתקשר ולהתייעץ בכל נושא. המענה יינתן באמצעות פסיכולוגים של השפ"ח.

ראש עיריית צפת, שוקי אוחנה, הוציא אגרת לתושבים עם הנחיות עקב המצב החריג:
שוקי אוחנה: "תושבים יקרים, בימים אלו העולם כולו מצוי בסיטואציה מורכבת בשל התפשטות וירוס הקורונה המחייבת הערכות. אנו מקיימים הערכות מצב מידי יום במטרה להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל בכלל ובעיר צפת בפרט. האירוע מחייב אחריות אישית- הקפדה על היגיינה, שטיפת ידיים, שמירת מרחק האחד מהשני של לפחות 2 מטר, איסור התקהלות של יותר מ-10 אנשים, מי ששהה בחו"ל עליו להכנס לבידוד של 14 יום, אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) עליהם להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וכדומה. הנחיות נוספות מופיעות גם באתר משרד הבריאות. יחד נעבור את האירוע בשלום!
בברכה, שוקי (יהושע) אוחנה- ראש עיריית צפת.

בנוסף, הוחלט על הצעדים הבאים:

מוסדות החינוך- השבתת כלל המוסדות מגיל לידה, תלמידי בתי הספר יעברו ללמידה מרחוק.פתיחת מוקד מיוחד של העירייה בנושא החינוך, סיוע להורים שהינם נותני שירות חיוניים למשק בטלפון 048818484, מוקד אגף החינוך לנושאים נוספים: 046927419.פתיחת מוקד מיוחד של העירייה למענה וסיוע לקשישים ונתמכי רווחה בטלפון: 046927498/7 ו- 046972596. תגבור המוקד העירוני 106 ומענה סביב השעון, ניתן לפנות גם בוואטסאפ 052-303-3371.אין לבקר חולים בבית החולים, בתי אבות ובמסגרות לציבור הקשישים- שימרו עליהם, מדובר בקבוצת סיכון הגבוהה ביותר! כמו כן, כל מסגרות היום לקשישים (מעונות יום וכו') מושבתים.

השוק העירוני לא יתקיים עד להודעה חדשה במטרה למנוע התקהלות ולשמור על בריאות התושבים.מקומות עבודה: במידת האפשר יש לעבור לעבודה מהבית, במידה ולא- הקפדה על מרחק והימנעות ממגע.ביטול כלל האירועים והפעילויות הדורשות התקהלות של קבוצת אנשים במרחב אחד לרבות אירועים, מופעים, פעילות המתנסים, חוגים, אירועי ספורט ותרבות.קבלת קהל בעיריית צפת- לא יתקיימו קבלות קהל, יינתן מענה טלפוני, במייל ובפקס.הימנעו מפייק-ניוז, עיריית צפת תקפיד על עדכונים ישירים באמצעות שידורים ישירים ברשתות החברתיות, SMS לתושבים, פרסומים באתר העירייה, הודעות קוניות ושימוש בכלי התקשורת. הקפידו על הפצת מיידע רשמי בלבד!.אין צורך בהיסטריה- למדינת ישראל הספקת מזון לעוד חודשים רבים קדימה, יש מספיק לכולם אין צורך לצבור כמויות בבתים, גם במידה ויוחרפו ההנחיות- רשתות המזון נחשבים למקומות חיוניים וימשיכו לפעול.

בתי הכנסת- יש לפצל מניינים ולשמור מרחק בין הנוכחים

הטבות לעסקים בצפת:
• כל התשלומים החלים על העסקים הקטנים והבינוניים- ארנונה, קנסות ואגרת שילוט יידחו עד לתאריך 1.5.2020. כמו כן לאלו שחפצים לשלם במועד ולא לדחות תינתן האפשרות לשלם במועדים המקוריים
• לא יינתנו דוחות חניה (כחול לבן) החל מיום א, 15.3.2020 ועד לתאריך 19.4.2020, תתבצע אכיפה של איסורי חנייה (אדום לבן, חסימת מעברים וכו)
• בנוסף, פניתי למשרד הפנים בבקשה לתת הנחות בארנונה לעסקים קטנים ובינוניים. ופניתי לשר הכלכלה לבחינת מתן פטור ממע״מ לעסקים החל מפברואר 2020 כזריקת עידוד למשק
• תושבים יקרים, המשק כולו מצוי בסיטואציה מורכבת- תחזקו את העסקים המקומיים- השכנים והחברים שלכם, הקפידו על קנייה בעסקים מקומיים!
אני שב ומבקש- שמרו על הגינה אישית, שמרו מרחק ואל תתקהלו. ההשבתה איינה חופש לבילוי- הישארו בבתים.
נמשיך לעדכן בזמן אמת באמצעי התקשורת השונים, ניתן לקבל את המיידע במוקד 106, בפייסבוק, באתר העירייה: www.zefat.muni.il ובמידת הצורך תקבלו SMS או הקלטה קולית (במידה וטרם קיבלתם, מוזמנים לחייג למוקד 106 ולהשאיר פרטים ולהצטרף למאגר הרשות).

אהבתם את הידיעה? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יש לכם ידיעה מעניינת? שלחו לנו [email protected]

20000
חברים הצטרפו לאפליקציה של הגליל
גליון השבוע- בדיגיטל ובעשרות ישובים לפרסום 04-6971469
דילוג לתוכן