fbpx

הרב של צפת ממשיך להרגיז: קורא לפטר את הרמטכ"ל בגלל קידום נשים בצבא

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

רבה של צפת שמואל אליהו ממשיך באמירותיו מעוררי המחלוקות הנזרקות על ידו כל מספר חודשים ומרגיזות מגזרים ומגדרים שלמים. 

צילום: דף הפייסבוק של הרב.

בראיון לגלי צה"ל קרא לפטר את הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט.  בשל העובדה שצה"ל מעודד את הכוח הנשי ואימץ עמדות פמיניסטיות רדיקליות. לטענת הרב. למעלה משלוש שנים שישנם נתונים על ירידה במוטיבציה של חיילים להתגייס לקרבי . לטענת הרב אליהו האחראי הישיר לירידה זה הרמטכ"ל שעשה כמה וכמה מהלכים שלדעתו  גרמו לירידת מוטיבציה" 

"גם המלחמה המטופשת שלו בחיילים הדתיים, בזקנים ברבנות הצבאית, בכל מה שמגביר מוטיבציה, בכל אלה שתמיד הולכים בקו החזית", אמר הרב. "המלחמה באלאור אזריה הסבירה לחיילים הקרביים שאין להם גב", הוסיף. כמו כן אמר הרב שאיזנקוט עסק בקידום של "אג'נדות פמיניסטיות רדיקליות בתוך הצבא על חשבון איכות הצבא, ועל חשבון איכות היחידות הלוחמות והמוטיבציה של החיילים הדתיים להתגייס". "כנשים נמצאות בתוך יחידות קרביות בתוך טנקים, זה מסית את החשיבה, את הדעת את הלחימה", אמר אליהו, "כל בר דעת מבין שכשנמצאים בתוך מקום סגור צפוף מאוד, חייל וחיילת תשומת הלב באופן טבעי אצל בני אדם נורמלים מופנית למי שנמצא לידך ולא למשימה שאתה אמור למלא".

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, התייחס לקריאתו של רבה של צפת, הרב שמואל אליהו לפטר את הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט. "אני דוחה לחלוטין כל קריאה שלא להתגייס לצה״ל ואת הקריאה החצופה לפטר את הרמטכ״ל.
קריאות אלו נובעות מחרדה כנה אך שגויה של קבוצות מסוימות כאילו צה״ל החליט לאמץ אג׳נדה פמניסיטית-ליברלית-רדיקלית על חשבון מבצעיות וניצחון במלחמה", אמר בנט.

לדבריו, אירועים נקודתיים מסוימים – כמו גילוח זקנים ושירותים משותפים – מתפרשים על ידי אותם אנשים כאימות לתפיסתם. "תפיסתם זו, כאמור, שגויה", קבע יו"ר הבית היהודי. "צה״ל ממוקד בתכליתו: ביטחון לאזרחי ישראל. "צה״ל פועל ברגישות ובהתחשבות בצרכי חיילים דתיים. לעתים, כמו בכל גוף גדול, נעשות שגיאות.
אך הן מתוקנות מתוך הידברות ואמון. אני בוטח בצה״ל, במפקדיו וברמטכ״ל ואני דוחה מכל וכל קריאה מכל סוג לסרב להתגייס. צה״ל הוא של כולנו, אך הוא איננו תכנית כבקשתך", הוסיף השר בנט.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף גם הוא את קריאתו של הרב שמואל אליהו לפטר את הרמטכ"ל. "‏רבנים שלא מקרבים הם לא באמת רבנים. הגיע הזמן שנאפשר להם להתפרנס עצמאית ולא דרך תקציבי מדינה", אמר גבאי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן