fbpx

חם בצפת: בביקורת של מס הכנסה התגלו ליקויים בעסק למיזוג אוויר ובחנות תכשיטים

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

במבצע ביקורת שנערך על ידי אנשי יחידת ניהול ספרים בצפת והסביבה נתגלה כי 13% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין. במסגרת המבצע, נערכו 151 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים בחצור הגלילית, ראש פינה, כרמיאל, קריית שמונה, פקיעין, ראמה, נחף ועוד.

צילום: pixabay.
צילום: pixabay.

בחנות לתכשיטי זהב בצפת אליה הגיעו מבקרי הרשות נמצאו הכנסות לא רשומות של כ- 6500 ₪. בעל החנות תירץ: "סתם רשמתי ששולם, לא שילמו לי באמת".

בעסק למיזוג אויר בצפת נמצא צ'ק לא רשום של 1200 ₪. בעל העסק הסביר "קיבלתי את הצ'ק אתמול, לא הספקתי לרשום". בתחנת שטיפה למכוניות בקרית שמונה גילו המבקרים הכנסות לא רשומות של כ- 1500 ₪. בעלי המקום טענו "זה כן רשום, רואה החשבון שלנו יראה לכם איפה". בחנות מתנות בראש פינה לא נרשמה העברה בנקאית של 500 ₪. מבקרי הרשות שמעו מבעל החנות את ההסבר הבא "אני מחכה שישלימו לי את התשלום ל- 800 ₪ ואז אוציא חשבונית כוללת".
 
במסעדה אליה הגיעו המבקרים נמצא תיעוד להזמנה של עשרות מנות לאירוע ותשלום מקדמה בגינה. לאחר שהמבקרים ביקשו לראות את ספרי העסק, התברר כי אחת העובדות העלימה אותו בטענה כי הבעלים אמר לה לא לתת אותו למבקרי הרשות. לאחר שהוצא צו בעניין, נתפסו יומן ההזמנות, פנקסי החשבוניות והספרים ונמצאו הוכחות לאי רישום הכנסות. במאפייה בכפר ראמה לא נרשמה קניית ביקורת ובעל המקום הסביר "הקופה מקולקלת".

גם באיטליז בחורפיש נערכה קניית ביקורת סמויה שלא נרשמה מספר ימים לפני המבצע. במקרה זה טען בעל העסק "אשתי היה חולה באותו יום, אני לא זוכר כלום". המבקרים תשאלו לקוח שירד ממונית בצפת לגבי גובה התשלום שהשאיר. לאחר מכן נבדק סרט הקופה של הנהג ולא נמצא בו תיעוד לתשלום זה. הנהג טען "הדפסתי קבלה אך הלקוח לא רצה וקרעתי אותה, זו נסיעה ראשונה שלי".
 
המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן