fbpx

טקס "חלוק לבן" המסורתי נערך בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל  הטקס המסורתי "חלוק לבן", המציין את המעבר מהלימודים בכיתות ובמעבדות, ללימודים, תוך התנסות, ליד מיטת החולה.  42 תלמידי המחזור השביעי במסלול התלת-שנתי מתחילים השבוע את שלב הלימודים הקליניים במחלקות בתי החולים בגליל ובמרפאות הקהילה.

דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את הסטודנטים ופרס את הישגי הפקולטה בכלל ואת ההצלחה במבחני הגמר והסטאז' בפרט. הוא סיפר גם על חוות הדעת הטובות מבתי החולים ברחבי הארץ בהם נמצאים הסטא'זרים שלמדו בפקולטה, ועל החדשנות בדרכי ההוראה הייחודיות בפקולטה. "אנו רואים כי הפקולטה מממשת את חזונה לעשות שינוי חברתי ולשפר את הרפואה בגליל ". בפנותו ישירות לסטודנטים הוסיף הדיקן:" ניסינו, ואני מקווה שבהצלחה, לתת לכם את כל היסודות שיאפשרו לכם לא רק להתחיל מיד ברפואה קלינית, אלא גם את היכולת לבצע אינטגרציה של כל הידע שלכם עד כה. מהות הרפואה היא: האזנה בקשב רב לחולה, כדי להבין את תלונותיו על בוריין, ואז לעשות אינטגרציה בין תלונת החולה, הבדיקה הפיזיקלית, בדיקות המעבדה והידע שרכשתם. אני מאחל לכם הצלחה והנאה בשלב הקליני ובחייכם כרופאים. לימדו ככל שניתן מהרופאים הטובים והאנושיים ולכו בעקבותיהם".

פרופ' משה בן עמי, משנה לדיקן לחינוך רפואי ומנהל מערך המיילדות והגניקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, תיאר לפני הסטודנטים את הצפוי להם. "אתם מתחילים את השלבים הקליניים במחלקות הפנימיות. בסבבים הקליניים תיחשפו למחלקות שונות ולמרפאות הקהילה. תלמדו ישירות מרופאים בעלי ניסיון, שאין תחליף לניסיון שלהם. לימוד זה שונה מאוד מהלימוד מספרים ומאמרים. תמיד תתעדכנו במחקרים ובחידושים שיש. תהיו אקטיביים ותמיד תשאלו שאלות. הרפואה היא דרך חיים אשר פוגשת את האדם בכל שלבי החיים שלו. אתם כרופאים מלווים את בני האדם לאורך כל חייו – משלב הלידה ועד הטיפול לעת זקנה ".

נציג משפחות הסטודנטים, פרופ' ישי לוי, מומחה לרפואה פנימית, הודה לצוות הפקולטה, בירך את הסטודנטים, ואמר: " הגעתם ממקומות רחוקים, עשיתם מאמצים רבים להגיע לכאן, יש לכם יכולת להצליח בכל משימה. עכשיו זה הזמן ללמוד בבתי החולים על מקרים מורכבים ושונים. תגלו אמפטיה לחולה, תשתמשו בטכנולוגיות השונות לשיפור הידע שלכם. קבלו ביקורת בונה, תמיד תלמדו ותתעדכנו זה דבר חיוני להבנה ולהתקדמותכם המקצועית". ד"ר דוד רייר, מהחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן,  נשא הרצאה מרתקת ומעשירה בנושא: "קשר רופא חולה בעידן הדיגיטלי".

הטקס לווה בתכנית אמנותית ובנגינה – פרי יצירתם של הסטודנטים –  שתיארה את הווי חייהם  בפקולטה ובגליל,  ועוררה גלי צחוק בקרב הקהל. תעודות הוקרה חולקו לסטודנטים המצטיינים. בסיום הטקס הודו הסטודנטים למשפחותיהם, לפקולטה ולד"ר כמאל חסן מוביל קורס יק"ר – יסודות קליניים ראשוניים- : "תודה לפקולטה על שקיבלתם אותנו חזרה לארץ שלנו והגשמתם לנו את החלום להיות רופאים.  תודה על היחס על ההשקעה שלכם במטרה להפוך אותנו לרופאים הטובים ביותר".

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
20000
חברים הצטרפו לאפליקציה של הגליל
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

מסע עולמי מרתק עם סבא וסבתא

זמן קריאה מוערך: 3 דקות שותפות צח"ר מזמינה אתכם למסע בין דורי  עולמי חוויה של פעם בחיים לסבים סבתות נכדים ונכדות תוכנית 2G של הסוכנות היהודית מתרחבת וכבר בינואר 2021 יבחרו

טיפים למציאת מובילים מומלצים בצפון

זמן קריאה מוערך: 3 דקות כשאתם מתכננים את מעבר הדירה או המשרד שלכם אתם מחכים לרגע הנכון כדי למצוא את המוביל המתאים להם. זה מתחיל כמובן בבקשה לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן