fbpx

טקס "חלוק לבן" המסורתי נערך בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל  הטקס המסורתי "חלוק לבן", המציין את המעבר מהלימודים בכיתות ובמעבדות, ללימודים, תוך התנסות, ליד מיטת החולה.  42 תלמידי המחזור השביעי במסלול התלת-שנתי מתחילים השבוע את שלב הלימודים הקליניים במחלקות בתי החולים בגליל ובמרפאות הקהילה.

דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא, בירך את הסטודנטים ופרס את הישגי הפקולטה בכלל ואת ההצלחה במבחני הגמר והסטאז' בפרט. הוא סיפר גם על חוות הדעת הטובות מבתי החולים ברחבי הארץ בהם נמצאים הסטא'זרים שלמדו בפקולטה, ועל החדשנות בדרכי ההוראה הייחודיות בפקולטה. "אנו רואים כי הפקולטה מממשת את חזונה לעשות שינוי חברתי ולשפר את הרפואה בגליל ". בפנותו ישירות לסטודנטים הוסיף הדיקן:" ניסינו, ואני מקווה שבהצלחה, לתת לכם את כל היסודות שיאפשרו לכם לא רק להתחיל מיד ברפואה קלינית, אלא גם את היכולת לבצע אינטגרציה של כל הידע שלכם עד כה. מהות הרפואה היא: האזנה בקשב רב לחולה, כדי להבין את תלונותיו על בוריין, ואז לעשות אינטגרציה בין תלונת החולה, הבדיקה הפיזיקלית, בדיקות המעבדה והידע שרכשתם. אני מאחל לכם הצלחה והנאה בשלב הקליני ובחייכם כרופאים. לימדו ככל שניתן מהרופאים הטובים והאנושיים ולכו בעקבותיהם".

פרופ' משה בן עמי, משנה לדיקן לחינוך רפואי ומנהל מערך המיילדות והגניקולוגיה במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פורייה, תיאר לפני הסטודנטים את הצפוי להם. "אתם מתחילים את השלבים הקליניים במחלקות הפנימיות. בסבבים הקליניים תיחשפו למחלקות שונות ולמרפאות הקהילה. תלמדו ישירות מרופאים בעלי ניסיון, שאין תחליף לניסיון שלהם. לימוד זה שונה מאוד מהלימוד מספרים ומאמרים. תמיד תתעדכנו במחקרים ובחידושים שיש. תהיו אקטיביים ותמיד תשאלו שאלות. הרפואה היא דרך חיים אשר פוגשת את האדם בכל שלבי החיים שלו. אתם כרופאים מלווים את בני האדם לאורך כל חייו – משלב הלידה ועד הטיפול לעת זקנה ".

נציג משפחות הסטודנטים, פרופ' ישי לוי, מומחה לרפואה פנימית, הודה לצוות הפקולטה, בירך את הסטודנטים, ואמר: " הגעתם ממקומות רחוקים, עשיתם מאמצים רבים להגיע לכאן, יש לכם יכולת להצליח בכל משימה. עכשיו זה הזמן ללמוד בבתי החולים על מקרים מורכבים ושונים. תגלו אמפטיה לחולה, תשתמשו בטכנולוגיות השונות לשיפור הידע שלכם. קבלו ביקורת בונה, תמיד תלמדו ותתעדכנו זה דבר חיוני להבנה ולהתקדמותכם המקצועית". ד"ר דוד רייר, מהחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן,  נשא הרצאה מרתקת ומעשירה בנושא: "קשר רופא חולה בעידן הדיגיטלי".

הטקס לווה בתכנית אמנותית ובנגינה – פרי יצירתם של הסטודנטים –  שתיארה את הווי חייהם  בפקולטה ובגליל,  ועוררה גלי צחוק בקרב הקהל. תעודות הוקרה חולקו לסטודנטים המצטיינים. בסיום הטקס הודו הסטודנטים למשפחותיהם, לפקולטה ולד"ר כמאל חסן מוביל קורס יק"ר – יסודות קליניים ראשוניים- : "תודה לפקולטה על שקיבלתם אותנו חזרה לארץ שלנו והגשמתם לנו את החלום להיות רופאים.  תודה על היחס על ההשקעה שלכם במטרה להפוך אותנו לרופאים הטובים ביותר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן