fbpx

מבצע ענק של המשטרה ורשות הגנים הביא למעצרם של חשודים מריחאניה, עכברה וגוש חלב בציד לא חוקי

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

בתום חקירה משולבת של יחידה מרכזית במשטרת ישראל ורשות הטבע והגנים, במסגרתה נאספו ראיות כנגד עברייני צייד וסחר לא חוקי של חיות בר ברחבי הצפון, יצא היום (שני) לפנות בוקר,לדרכו מבצע רחב של מעצר חשודים וביצוע צווי חיפוש בהשתתפות למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ,לוחמי משמר הגבול,כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים.

במסגרת החקירה המאומצת של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים עלה חשד למעורבות של חשודים רבים בביצוע צייד לא חוקי של חיות בר בהן צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. זאת בנוסף לחשד לביצוע עבירות פליליות נוספות.  

עם החלת שלב החקירה הגלויה היום בבוקר, החלו הצוותים הרבים בביצוע מעצר החשודים ביישובים: חורפייש, ירכא, גוש חלב, עכברה, ריחאנייה וחיפה. עד כה נעצרו 19 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו ממצאים רבים ביניהם: תחמושת רבה הכוללת כדורי צייד, תחמושת לאקדח, מחסניות, חגורות כדורי צייד, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, בשר חיות בר ועוד.

צילומים: דוברות המשטרה.

כלל העצורים הובאו  לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום נצרת. על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים. מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד ומזעזעת לפיה מתקיים בצפון הארץ צייד לא חוקי מאסיבי וסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים. פקחי רשות הטבע והגנים המורגלים בחקירות ציד לא חוקי ובמראות קשים של תוצאות הצייד, הזדעזעו אף הם מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו.  

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "שיתוף הפעולה של רשות הטבע והגנים עם משטרת ישראל בחקירות ובאכיפת צייד לא חוקי הוא פורה, חשוב וקריטי על מנת לתפוס את העבריינים בתחום, למצות את ההליך הפלילי מולם ולהעמידם לדין תוך השתת העונשים הקבועים בחוק. רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים באכיפת הצייד הלא חוקי, כאשר לאחרונה החלנו בהקמת יחידת מודיעין חדשה בשיתוף משטרת ישראל כדי לייעל את כל מערך האכיפה בנושא זה ובכלל. כל זאת במקביל לקידום חקיקה שתחמיר את רף הענישה לטובת יצירת הרתעה משמעותית עוד יותר בין היתר באמצעות עונשי מאסר כבדים. יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע וחיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים".

פעילות אכיפה משולבת הינה כלי אפקטיבי בלחימה בתופעות פשיעה ובתופעות נוספות לצד ההליך הפלילי. שילוב הזרועות בין  גופי האכיפה מבוצע בהובלת משטרת ישראל ומהווה נדבך נוסף בחיזוק אמון הציבור, בהרתעה ובביסוס שלטון החוק.

בתוך כך, לאחרונה בית משפט השלום בטבריה גזר חצי שנת מאסר בפועל וקנס של 12 אלף שקלים על צייד חוחיות ממזרח ירושלים. הצייד נתפס מבצע עבירה דומה בעבר, ועל כן גזר עליו השופט הפעלת המאסר בפועל ולא רק על תנאי. ברשות הטבע והגנים בירכו על החלטת השופט במקרה זה ומקווים כי עונשי מאסר בפועל ייגזרו גם על עבריינים נוספים שיורשעו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

מפקד חטיבת החרמון והגולן:"אנו פועלים ללא לאות לסכל ולפגוע בכל במי שמנסה לשבש את שגרת חיינו"

זמן קריאה מוערך: 2 דקות לפני כחודשיים נכנס לתפקידו אל"ם אורן שמחה כמפקד חטיבת הגולן והחרמון. לקראת ראש השנה הראשון שלו בגזרה כמפקד החטיבה הוציא אל"ם, אורן שמחה אגרת ברכה מיוחדת

בצפת נערך כנס גבאים וחלוקת שי לבתי הכנסת

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה רגע לפני כניסת השנה הראשונה וכהיערכות לקראת הימים הנוראים נערך במתחם הסראיה בצפת כנס גבאים מקומי בהשתתפות עשרות גבאים מבתי הכנסת בעיר. הגבאים התוודעו לראשונה

דילוג לתוכן