fbpx

מערכת החינוך בצפון עוברת לאנגלית מדוברת – קורסים ותוספת שעות

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

החל מהשנה הקרובה מערכת החינוך תעבור לאנגלית מדוברת. לשם כך, גיבשו במשרד החינוך את תכנית Give me five שתיכנס לבתי הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה.

2ef7408c-d260-451e-a553-4cb84bc094e8

מטרת משרד החינוך להקצות משאבים מבתי ספר יסודי ועד תיכון, על מנת שתלמידי ישראל יחלו לפתח מיומנויות בשפה האנגלית ויקבלו כלים על מנת לדעת כיצד להתבטא. בעולם הגלובאלי של היום.

שר החינוך, נפתלי בנט, הכריז על השפה האנגלית כתכנית לאומית כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשע"ח, התוכנית כוללת שורה רחבה של רכיבים שיוחלו על בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והחטיבות העליונות, כאשר התכנית נשענת על שלושה נדבכים מרכזיים: 1.  קידום השפה הדבורה – השפה האנגלית הדבורה תהיה נגישה לכל תלמידי ישראל, כדי שאלה  יהיו מסוגלים להשתמש בשפה למטרות מגוונות: פרטיות, תעסוקתיות, ציבוריות ואקדמיות. לשם מימוש מטרות אלו, יינתן דגש חזק על חיזוק תחושת המסוגלות, הביטחון העצמי והיכולת לקשור בין תחומים שונים בעזרת מרכיב השפה. הצבת יעדים לשם הגדלת מספר התלמידים הלומדים במסלול מוגבר כדי לאפשר ליותר ויותר תלמידים להיכנס בשערי האקדמיה. כיום קיים חוסר מיצוי פוטנציאל של מספר התלמידים ברמות השונות. חיזוק איכות ההוראה כדי ליצור תשתיות איתנות של הוראה ולמידה.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "התכנית הלאומית מביאה בשורה פדגוגית חדשנית, שכן היא כוללת רכיבים רבים שלא היוו חלק ממערך ההוראה של בתי הספר. הרכיבים כוללים מיקוד בפיתוח של מיומנויות חדשות של שפה חדשה העוסקת בשיח הדבור שלה, כאשר הם ישולבו כחוט השני בכל שלבי החינוך החל מהיסודי ועד לחטיבה עליונה.  לשם הטמעת המיומנויות, נדאג שכבר בשלב החינוך היסודי תלמידים יקיימו שיח באנגלית באמצעות קריאת ספרים שנרכוש ונציב בתוך כיתות הלימוד. התלמידים ישתפו את חבריהם לכיתה בחוויות האישיות שלהם מספר הקריאה, כאשר כל השיח יתקיים בכיתה באנגלית. בחטיבה נפתח את מועדוני הדיבייט ולקראת הבגרות, כל תלמיד יחוייב בבגרות מדוברת. אני מאמין שכך המעטפת הזו תעצב בוגר עם מיומנויות שיסייעו לו להשתלב בתוך העולם הגלובלי המשתנה".

מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון : "השפה האנגלית היא שפת קשר בינלאומית מרכזית . כמיליארד איש ברחבי העולם משתמשים בשפה זו .סיכוייו של בוגר מערכת החינוך שאיננו שולט בשפה זו נמוכים משמעותית , במסע להשתלב בשוק העבודה. יתרונה של התכנית הלאומית : בכך שהיא כוללת שלושה נדבכים מרכזיים: אנגלית מדוברת, הגדלת יעד הניגשים לאנגלית מוגברת בבגרות וחיזוק איכות ההוראה. ברכות לשר ולמנכ'ל על תיעדוף הלימוד בשפה האנגלית בישראל בכלל ובצפון , בפרט , בבחינת : אנגלית תחילה". 

במסגרת התכנית , 46 בתי ספר בצפון מקבלים תוספת 1 שעה לאנגלית מדוברת . 52 בתי ספר בצפון מלמדים דיבייט באנגלית בכיתות ט' ועוד 58 בתי ספר נירשמו לתכנית הדיבייט באנגלית בתשע'ח ,  מציין דובר מחוז הצפון , דויד גורלי. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

דילוג לתוכן