fbpx

משרד התחבורה החל להפעיל קווים חדשים בגליל: מעלמה לבר יוחאי – מסאסא למכללת תל חי

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

משרד התחבורה החל להפעיל את הפעימה הראשונה בשדרוג מערך התחבורה הציבורית בגליל העליון והמזרחי. במסגרת השדרוג, הופעלו באופן הדרגתי 8 קווי אוטובוסים חדשים ובוצעו התאמות ושיפורים במסלולים ובתדיריות נסיעה של 11 קווים קיימים.

unnamed

השדרוג במערך התחבורה הציבורית התמקד ביישובי המועצות האזוריות גליל עליון, מבואות החרמון, מרום הגליל ועמק הירדן, וכן במועצות המקומיות יסוד המעלה, מטולה וראש פינה. השדרוג הוחל על כל החברות האוטובוסים המפעילות תחבורה ציבורית באזור, ובהן אגד, נתיב אקספרס, סופרבוס וחברת רמה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי השדרוג הינו חלק מרפורמה כוללת לשיפור התחבורה הציבורית והתאמתה לצרכי הנוסעים. "מהלך זה ייתן פתרון אמיתי לתושבי הגליל, הסובלים מריחוק פיזי ממרכזי האוכלוסייה, והוא צפוי לשפר משמעותית את הנגישות שלהם למוקדי מסחר ותעסוקה, ולחסוך להם זמן יקר וכסף" הוסיף כץ.

השדרוג בוצע לאחר עבודת מטה מעמיקה בשיתוף חברת יפה נוף, תוך בחינת מערך התחבורה הכולל באזור והתאמתו לצרכי התושבים. המהלך נעשה בשיתוף פעולה מלא עם אשכול גליל מזרחי והרשויות המקומיות, שהעבירו למשרד התחבורה את הצרכים של כל ישוב וישוב, ונענו בהתאם.

מערך התחבורה הציבורית המשודרג כולל הפעלת של 8 קווים חדשים, במסלולים המקשרים את הישובים אל הערים המרכזיות ולמרכזי פעילות משמעותיים, ושדרוג של 11 קווים קיימים. כמו כן, במהלך החודשים הקרובים יותקנו בישובים תחנות אוטובוס חדשות בהתאם למסלולים החדשים שנקבעו.

בין הקווים החדשים שהופעלו בפעימה הראשונה קו 25 ממרכז ביג בטבריה לאפיקים (דרך פוריה ואלומות), קו 46 מעלמה לבר יוחאי (דרך ריחאנייה, כרם בן זמרה, דלתון ומרום הגליל) וקו 178 ממכללת תל חי לסאסא (דרך קרית שמונה, אביבים, יראון, ברעם ודוב"ב).

כמו כן, שודרגו גם קווים 30 ו-35 ממכללת תל חי לכפר סאלד (דרך קרית שמונה, שדה נחמיה, עמיר ושמיר) ולשאר ישוב (דרך קרית שמונה, בית הלל וקיבוץ הגושרים),קו 36 מקרית שמונה לשניר (דרך המכללה, מעיין ברוך, דפנה ודן) וקו 23  מטבריה לתל קציר (דרך קיבוץ כנרת ודגניה א' וב').

במסגרת הפעימה השנייה של השדרוג יופעלו בחודשים הקרובים גם קווים חדשים, בהם קו מס' 48 מבר יוחאי לכלנית (דרך מרום הגליל, כפר חנניה, חזון, מעאר וטפחות) וקו מס' 49 מכרמיאל לכלנית (דרך שזור, כפר חנניה, מעאר וטפחות).

מנכ"ל חברת יפה נוף, אבישי כהן שיבח את משרד התחבורה על הובלת שדרוג מערך התחבורה הציבורית בגליל המזרחי ואמר: "הושקעו פה משאבים רבים ואנו בטוחים כי המערך החדש ישרת את התושבים באופן מיטבי. צוות מיוחד של חברת יפה נוף יעקוב אחר ביצוע הרפורמה, יחד עם הרשויות המקומיות, ולאחר היישום נוסיף לדייק ולהתאים את השירות לצרכי הנוסעים".

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן ציין כי מערך התחבורה הציבורית החדש ביישובי הגליל המזרחי מהווה בשורה משמעותית לתושבים. "מדובר בתוספות שירות אשר יקלו על שגרת חייהם של משתמשי התחבורה הציבורית באזורים אלה", הוסיף חן.

שדרוג מערך התחבורה הציבורית מלווה במערך פרסומי והסברתי מקיף לתושבים, הכולל מודעות בעיתונות המקומית, עלונים לתושבים וכרזות במרכזי הפעילות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן