fbpx

נפרד מהצפון: סא"ל מנצור מפקד גדוד איילים מונה למג"ד תקשוב באיו"ש

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

סא"ל גילי מנצור, מפקד גדוד איילים 371 של תקשוב בפיקוד הצפון בשנתיים האחרונות, סיים לפני מספר ימים את תפקידו לטובת אוגדת איו"ש כמג"ד התקשוב של האוגדה. 

סא״ל מנצור, בן 37, מתגורר כעת בקיבוץ מעין ברוך. מנצור נשוי לאבישג ואב לשלושה בנים, נריה, אביתר ואיתמר. הוא מצליח לשלב את העבודה האינטנסיבית בצבא עם חיי נישואין ומשפחה. ״בתור איש צבא המעטפת של המשפחה היא חשובה מאוד״, מספר מנצור, ״אני לא רואה הרבה את הבית. התמיכה והעזרה מהחברים בקיבוץ נותנת לי שקט בעורף הפרטי שלי ומאפשרת לי לדאוג לחזית ולעזור בשמירה על בטחון הצפון".

סא״ל מנצור התגייס בנובמבר 1999 ליחידה 9/900 שהייתה בעבר יחידה באגף המודיעין. הוא שירת בתפקיד קשר קרון מזל"ט ולאחר חצי שנה יצא לקורס קצינים של אגף התקשוב. מנצור ביצע מספר תפקידים בפיקוד הדרום בינהם קצין קשר של גדוד 588 שתופס קו בעזה (הגדס״ר הבדואי), קצין קשר חטיבתי באגודת עזה וקצין אג"ם תקשוב באוגדת עזה. לאחר מכן עבר לשרת כסגן מפקד קורס קצינים של השלמה חילית של בתקשוב.

בתקופת מלחמת לבנון השניה שירת מנצור כקצין קשר של חטיבה 769 שבגליל. "הייתי בתפקיד עוד לפני שהמלחמה התחילה לכן הכרתי טוב את הגזרה. מהמלחמה למדתי שלא משנה כמה השגרה שואבת אותך אתה חייב להיות מוכן כל רגע למלחמה וגם האנשים שלך צריכים להיות מוכנים מנטלית וברמה המקצועית". 

לאחר המלחמה עבר לתפקיד קצין קשר פלחי״ק של גולני ובהמשך יצא ללימודי תואר ראשון של שלוש שנים במנהל עסקים וערכות מידע. ״בסיום התואר חזרתי לשרת כסמג"ד התקשוב בעזה״, מוסיף, ״שם הייתי בתקופת עמוד ענן וצוק איתן. הוקסמתי לראות את שיתוף הפעולה בין העורף לחזית ואת התמיכה ואהבה המדהימה שקיבלנו מהציבור".

על תקופת כהונתו כמפקד גדוד איילים 371 של תקשוב בפצ"ן, מספר, מנצור: "עברתי יחד עם המשפחה צפונה מכפר סבא וזכיתי להכיר אוכלוסייה מדהימה, קהילתית וערכית. לאורך השנתיים בגדוד איילים הנחתה אותי התחושה שאני שומר על הבית. אני יודע ששמרתי על כל תושבי הצפון וגם על המשפחה שלי באופן ספציפי".

במשך התקופה בגדוד איילים חווה מנצור אירועים רבים במציאות המבצעית המשתנה. הוא הוביל את גדוד התקשוב קדימה למצויינות ומקצועיות במהלך כוננויות ואירועים ועשרות תרגילים וביקורות. הוא לקח חלק בעיצוב תפיסות ההפעלה והתפעול של הגדוד, הפעלת מרכזי התפעול והתמיכה וביצוע שינוי מבני וארגוני בגדוד.

"זכיתי לפקד על גדוד יוצא דופן- חזק, מקצועי, שלא מכיר את  המושג ״בלתי אפשרי״ מדגיש, ״בתום השנתיים האלו למדתי המון על המקצוע, על פיקוד ועל אנשים. במהלך הדרך פגשתי אחים לנשק, מפקדים וחיילים בעלי תחושת שליחות מעוררת השראה, אנשים אשר בעירת העשייה שלהם מחממת אותך ואף מאירה לך את הדרך. אני מודה על הזכות שניתנה לי לפקד על הגדוד המיוחד הזה".

על המעבר שלו לשרת באוגדת איוש כמג"ד התקשוב של האוגדה: "גם בגזרה זו
אני מרגיש שאני חוזר להגן על בית ילדותי- על האזור של היישוב קריית נטפים, בו גדלתי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן