fbpx

סוכות בקק"ל: סיורי צפרות באגמון החולה – הפנינג בפארק התכלת – פארק חבלים בביריה

זמן קריאה מוערך: 5 דקות

שלושה ימים שלמים של בילוי עם הילדים מחכה לכם בחול המועד סוכות. קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות ואטרקציות בכל רחבי הארץ, הפנינג מהאגדות הכולל מגוון מתחמים מסיפורי הילדים, מסיק זיתים, סיורים מודרכים במקומות קסומים ועוד שלל פעילויות, כל אלו בחינם או בעלות סמלית של 10 שקל בלבד.

הפנינג סוכות בפארק התכלת

קק"ל מזמינה את הציבור להפנינג סוכות בפארק התכלת, חוויה והנאה בפארק משופע במעיינות, בוסתנים ומסלולי טיול מגוונים.  בתאריך:  15.10.19. בין השעות 10:00-14:00. הכניסה חופשית.

 יער של "חוויות בסוכות", חניון ומצודת ביריה.

בתאריך 17.10.19 בין השעות 10:00-14:00. יתקיים הפנינג לכל המשפחה בחניון ומצודת ביריה, פארק חבלים, ניווט סלולרי, סדנת יצירה , סיור במצודה ועוד. עלות 10 ₪ לילד, מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

תחנת יצירה באגמון החולה

בתאריך 17.10 בין השעות 11:00-15:00  תתקיים תחנת יצירה באגמון החולה. התחנה ממוקמת בחורשת האקלום ליד הגן הבוטני. הכניסה חופשית

טיולי אושפיזין ביער

קק"ל מזמינה אתכם ליהנות מטיולים מודרכים במהלך חוה"מ סוכות בין התאריכים 15-17.10 בשעה 10:00. כל פעם בפינה קסומה אחרת ברחבי הארץ, הטיולים יימשכו כשלוש עד ארבע שעות, וישולבו במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער. הטיולים הינם בעלות סמלית של 10 ₪ למשתתף (עד 40 ₪ למשפחה), וההשתתפות בהם מותנית בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

אל שביל נחל הבאר ועין כובשים ביער חניתה
יום רביעי 16.10.19 י"ז תשרי תש"ף בשעה 10:00

נצא לטייל בשביל טיול מעגלי בצל עצי חורש טבעי ועצי יער נטוע. השביל סובב את חניתה תחתית, המקום שבו תקעו יתד אנשי חניתה בשנת 1938 לפני שעלו לנקודת הקבע שבה שוכן הקיבוץ כיום. השביל יורד מאחורי סלע המנציח בשמותיהם את עשרת הנופלים בהגנה על חניתה תחתית. מעט ממערב לסלע ההנצחה הגדול ניצבת מצבה קטנה לזכרו של יוסף סִינִיגָלִיָה, יליד איטליה ועובד קק"ל לשעבר, שסייע לרכוש את הקרקע של חניתה. נפגוש את "בית הבאר" ונשמע סיפורו.

צפרתון- מרתון הצפרות של קק"ל

יערך בחול המועד סוכות בין השעות 9:00-14:00 במקומות הבאים:

16.10 אגמון החולה
באתר יתקיימו שלל פעילות למשפחות – סיורי צפרות, הדרכות טיבוע, מְסַפֵּר צִיפּוּרִים, מופע מעוף של בועות סבון, סדנאות יצירת ציפורים, תיפוף על כלים ממוחזרים ועוד. הכניסה חופשית
ישראל התברכה במגוון אדיר של מיני בעלי כנף המאכלסים את הנופים המגוונים שלה, והחולפים דרכה בכמויות עצומות פעמיים בשנה: בדרכם לאפריקה בסתיו, ובחזרה לאתרי הקינון במזרח-אירופה ומערב-אסיה באביב. בין הציפורים שמגיעות לבקר אותנו בסתיו ו"ישתתפו" באירועי הצפרתון אפשר למצוא: עגורים אפורים, שקנאים, שלדגים גמדיים, עיטי חורש, חסידות לבנות, חסידות שחורות, בזי ערב, שרקרקים גמדיים, פרנקולינים שחורים, דאות שחורות כתף, שלדגים  לבני-חזה, ועוד מינים רבים  של עופות מרהיבים ביופיים.
זאת השנה השנייה שמקיימת קק"ל את הצפרתון- מרתון הצפרות, בשיא עונת נדידת הציפורים. במטרה לחבר את הקהל הרחב אל אחד מאוצרות הטבע של מדינת ישראל – הציפורים.
המרתון יתחלק למרתון צפרים מקצועיים שמתקיים במשך 24 שעות בכל רחבי הארץ, במהלכו הצוותים ינסו לזהות ולאתר את מיני הציפורים. כל אחד מחברי הצוות הזוכה בתחרות יזכה במשקפת יוקרתית.   ההשתתפות בחינם מותנת בהרשמה מראש: http://www.kkl.org.il/about-us/forms/birdathon-form/

מרתון צלמי ציפורים-בשנים האחרונות צילום ציפורים מהווה את אחד התחומים המרתקים והמאתגרים ביותר בעולם הצילום. בתחרות צילום הציפורים של צפרתון קק"ל נדרשים הצלמים להפיק תמונה מנצחת של ציפור בתוך מסגרת זמן של 48 שעות מוגדרות מראש. התחרות נערכת בשיתוף אגודת צלמי הטבע בישראל, והתמונות הטובות ביותר יוצגו בתערוכה שתוצג במסגרת אירועי הפתיחה של מרכז המבקרים החדש באגמון החולה, שיפתח בחודש נובמבר הקרוב. הצלם או הצלמת שינצחו בתחרות יזכו בפרס יקר ערך.
ההשתתפות בחינם מותנת בהרשמה מראש: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6AODhup0DQEhZ98QaeAxdkZGJDsr1rWpX3r8aTghUQxTZ8A/viewform

פעילות "מנווטים בלי וויז": יער עופר

בתאריך 16.10.19 בין השעות 09:00-16:00 תתקיים פעילות ניווט חווייתית ביערות קק"ל אשר תעצים את חווית הביקור ביער ותקנה למשתתפים ידע אודות היער וקק"ל. הכניסה חופשית, מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט www.salkkl.org.il.

פעילות "מסיק כמו פעם"- חוויה משפחתית בכרמי הזיתים

חוויה משפחתית בכרמי הזיתים לכל המשפחה. נמסוק זיתים, נכין יצירות מהטבע נטייל ביערות קק"ל ועוד שלל פעילויות מגוונות לילדים ולמשפחות.
מרכז שדה לביא (ליד מחלף גולני)-חוה"מ סוכות – יום שלישי, ט"ז בתשרי תש"ף, 15 באוקטובר, בין השעות 10:00-14:00. משך הפעילות כשעתיים עד שלוש שעות. ההשתתפות בפעילות אינה כרוכה בתשלום (מלבד 10 שקל למיכל עצמו, אין צורך בהרשמה מראש.

חוויה בפארק גורן:

קק"ל מזמינה את הציבור הרחב לחוויה בפארק גורן, במקום תתקיים פעילות של תחנת יצירה "מקשרים את הסוכה" קישורים מחומרים ממוחזרים ומחומרי טבע. בימים 16-17.10.19 בין השעות 10:00-14:00. הכניסה חופשית

 יער בית קשת-אלון קשיש

בתאריך 17.10 החל מהשעה 10:00, תתקיים ביער בית קשת תחנת יצירה מחומרים מהטבע. הכניסה חופשית

אל שביל נחל נעמן

יום חמישי 17.10.19 י"ח תשרי תש"ף בשעה 10:00
נצא לטיול קליל בשבילי נחל נעמן ונשמע על פרויקט שיקום נחלים ופיתוח בר קיימא של שטחים פתוחים כמשאב קהילתי – כחלק מפעילות קק"ל לשיפור פני הסביבה. לצד הנחל הזורם נפגוש צמחייה עשירה של גדות נחלים. בין המינים הבולטים של צמחייה זו נמנים שנית גדולה, גומא ארוך וקנה מצוי.
בנוסף, אם יתמזל מזלנו נפגוש גם כמה נציגים של הצב הרך, אותו צב ענק שמשקלו עשוי להגיע ל-50 קילוגרמים, את דג לבנוּן הירקון – דג כסוף, שאורכו מגיע עד 20 ס"מ ובעלי חיים נוספים.

תחנות מידע של קק"ל

קרן קימת לישראל מציבה עבור הקהל הרחב תחנות מידע המפרטות אודות מסלולים ואתרים של קק"ל ברחבי הארץ. התחנות יוצבו בימים 15-17.10.19 בין השעות 09:00-16:00
צפון- כתף שאול, בית קשת, פארק עמק המעיינות, פארק גורן, שער הכרמל, פארק הירדן, חניון עין זיתים ומצודת ביריה

הקמת סוכות כשרות: יוצבו במרחבים בחול המועד סוכות- הכניסה חופשית

לאורך כל חופשת חול המועד סוכות, קרן קימת לישראל תציב באתרי קק"ל ברחבי הארץ סוכות כשרות לנוחיותכם. צפון- מצודת ביריה. פארק התכלת. פארק גורן. פארק אדמית. חניון שער הכרמל. חניון השלוחה, יער חוף כרמל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

דילוג לתוכן