נציגת נשיא רומניה סיירה בראש פינה ועמדה מקרוב אחר ההכנות להקמת מוזיאון יהדות רומניה במושבה

זמן קריאה מוערך: 2 דקות

ראש מועצת ראש פינה מוטי חטיאל אירח השבוע את סנדרה פרלונג, יועצת בכירה לנשיא רומניה קלאוס יואהניס, שהגיעה במיוחד עם נציגי ארגון מאוחד של יוצאי רומניה להתרשם מקרוב אחר הפרויקט להקמת מוזיאון ליהדות רומניה במושבה.

סועדים בג'ויה: צילום משמאל לימין- אייל פביאן ראש מטה ארגון א.מ.י.ר, אבי אזרן מבעלי מסעדת ג'ויה האיטלקית החדשה בראש פינה, מוטי חטיאל ראש מועצת ראש פינה, גב' סנדרה פרלונג יועצת לנשיא רומניה, יהושפט פופ מנהל ארכיון ראש פינה ומרטין סלומון מנכ"ל המכון הרומני לתרבות ישראל.

נציגת ראש הממשלה הרומני ביקרה באתר הבנייה בו אמור לקום מוזיאון יהדות רומניה, בעלות של 17 מיליון שקלים, בהשתתפות מדינת ישראל, משרד התיירות והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ובסיוע תרומות מקהילות יהודיות ברומניה, שהובאו באמצעות ארגון א.מ.י.ר (ארגון מאוחד של יוצאי רומניה בישראל). מבנה המוזיאון ישתרע על שטח של 750 מ"ר והינו חלק מפרויקט רחב באזור השחזור, בו הוקם מרכז מבקרים, במבנה בו שכן בעבר בית הפקידות בראש פינה, בעלות 2.5 מיליון שקלים, שנחנך כבר בשנת 2017, והוקם במימון משרד ירושלים ומורשת במשרד ראש הממשלה והחמ"ת (חברה ממשלתית לתיירות).

בסיור ציין ראש המועצה, כי בכדי לאסוף את התצוגה ולהרכיב תכנים למוזיאון יהדות רומני, הוקם צוות מקצועי הבונה את המסר והתוכן. לסיור התלוו מרטין סלומון, מנכ"ל המכון הרומני לתרבות בישראל, אייל פביאן ראש מטה ארגון א.מ.י.ר ויהושפט פופ מנהל ארכיון ראש פינה.

ראש מועצת ראש פינה מוטי חטיאל: "אני שמח, כי גב' פרלונג, היועצת הבכירה של נשיא רומניה, המתמחה בקהילות רומניות שמחוץ לרומניה, טרחה להגיע עד ראש פינה, בעת ביקורה בישראל. אין ספק, כי היא התרשמה מאוד מהמטרה להנצחת מורשת יהודי רומניה ומתכוונת להגיע שוב עם סיום הפרויקט, כמו גם לשלוח אלינו משלחות ומבקרים ולסייע בכל תכני הפולקלור הרומני לטובת אירועים ועוד".   

בהמשך ערך ראש המועצה סיור לאורחים, באזור המתפתח של ראש פינה כולל המתחם המסחרי "שופינה", שבנייתו הסתיימה ובחר לסעוד צהריים עם האורחים במסעדת 'ג'ויה' האיטלקית הכשרה החדשה, שנפתחה במתחם, במטרה לעודד יזמים חדשים ונוספים להגיע ולהשקיע בעסקים במושבה וערך להם היכרות עם אבי אזרן, מבעלי המסעדה.

שיתוף כתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף: "אנו מעריכים מאוד את ההתנהלות המקצועית של עיריית צפת"

זמן קריאה מוערך: 2 דקות היום (רביעי) ביקר מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, אל״ם גיא ברגר וקצינים נוספים בעיריית צפת. במסגרת הביקור נפגשו עם ראש העיר שוקי אוחנה יחד עם

קרא עוד »

בצפת הוחרמה מונית פיראטית – הנהג אסף נוסעים למרות שאינו מורשה

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה שוטרי משטרת ישראל עצרו בצפת רכב מסחרי לבדיקה. השוטרים נדהמו לגלות כי הנהג השתמש ברכב כ-"מונית", הסיע את הנוסעים בתשלום, כשהוא לא מורשה לנהוג את

קרא עוד »

הסתיימה בנייתה של תחנת שאיבה לביוב לבית אבות בגוש חלב על ידי תאגיד פלג הגליל

זמן קריאה מוערך: 2 דקות בישוב גוש חלב בגליל העליון הוקם לאחרונה בית אבות חדש ובו 4 מחלקות שירות. בית האבות מאובזר במערכות הכי מתקדמות ,נושא כשרות ועומד בתקנות ואישורי

קרא עוד »

סגרה מעגל: ד"ר מוניה שעלאן מרמב"ם החלה דרכה ב"זיו" ושבה אליו כנוירולוגית ילדים

זמן קריאה מוערך: 3 דקות השבוע סגרה ד"ר מוניה שעלאן (44, עין קניה) מהמרכז הרפואי רמב"ם בחיפה את המעגל עליו חלמה מאז שהחלה בשנת 2005 את הסטאז' שלה במרכז הרפואי

קרא עוד »
דילוג לתוכן