fbpx

השרים סופר ובוסו השיקו בצפת את תכנית "מינהלת עליית הרופאים" על מנת לעודד רופאים עולים לעבוד ולהתיישב בגליל

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר ושר הבריאות, אוריאל בוסו השיקו היום (חמישי) את תכנית "מנהלת עליית הרופאים". במסגרת התכנית, שהיא המשך ישיר לכנס הרופאים שנערך בתחילת החודש בארצות הברית, עתידים כ-150 רופאים לעלות לישראל בשנתיים הקרובות ולהיקלט במערכת הבריאות.

צילומים: נגה מלסה, לע"מ.

אירוע ההשקה נערך במרכז הרפואי 'זיו' בצפת במעמד שר העלייה והקליטה אופיר סופר; שר הבריאות אוריאל בוסו; מנהל המרכז הרפואי זיו פרופ׳ סלמאן זרקא; ראש עיריית צפת, יוסי קקון וטוני גלברט, מייסד-שותף ויו"ר נפש בנפש.

התוכנית "מנהלת עליית רופאים", היא ביוזמת שר העלייה והקליטה ופרי של שיתוף פעולה בין משרד העלייה והקליטה, משרד הבריאות וארגון "נפש בנפש". התוכנית נועדה לאפשר לרופאים עולים להיקלט במערכת הבריאות במהירות ובהליך בירוקרטי מזורז. זאת, במטרה לענות על החוסר ברופאים במערכת הבריאות, ובייחוד בצפון ובדרום הארץ.

התוכנית החדשה הינה חלק ממהלך משותף של משרד העלייה והקליטה, משרד הבריאות, ארגון "נפש בנפש" והסוכנות היהודית, ובסיוע קרן מרקוס. המהלך נועד לתת מענה למצוקת כוח האדם במערכת הבריאות הציבורית בישראל על רקע הגידול הטבעי בישראל והאתגרי העתיד בתחום הרפואה. המטרה: העלאתם ארצה של כ-2000 רופאים יהודים מרחבי העולם במהלך 5 השנים הקרובות.

כחלק מהשקת התכנית התקיים החודש יריד "Medex" בארה"ב ויריד נוסף יתקיים בסוף החודש בפריז, במטרה לסייע לרופאים המעוניינים לעלות ארצה, לנחות בישראל כשבידם רישיון תעסוקה מאושר מראש ומקום עבודה מובטח במערכת הבריאות. באירוע שהתקיים בארה"ב בהשתתפות כ-500 אנשי רפואה, נכח פרופ' סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו ונפגש עם רופאים, במטרה לעניין אותם במשרה בבית החולים שהוכרז לאחרונה על ידי שר הבריאות בוסו כמרכז על.

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר: "עליית רופאים למדינת ישראל ובפרט לגליל ולנגב תחזק מאוד את מערכת הבריאות הישראלית. מדובר בחיזוק משמעותי לרפואה בחזית, בהבאת רופאים מומחים לרפואת חירום דווקא בעת בה אנו ניצבים בפני היתכנות למערכה בצפון. בזכות הקמת מנהלת הרופאים והשותפים החשובים שלנו במשרד הבריאות ובנפש בנפש החזון אותו הצבנו הינו להביא לישראל מאות רופאים בכל שנה. בנוסף, על מנת לעודד את הרופאים העולים לעבוד ולהתיישב בגליל ובנגב ולענות על הצרכים הגדלים בכל הקשור לרפואה, דאגנו למענקים וסיוע בשכר דירה באזורים אלו. כמו כן, השקנו את תכנית הרפורמה בעברית שתאפשר להם ללמוד את השפה עוד טרם עלייתם ארצה, בצורה מקוונת ובאמצעות קהילת רופאים עם התמקדות במונחים הקשורים לעולמם. אני מודה לשותפים הנפלאים שלנו ובטוח בהצלחת היוזמה שתביא בשורה חשובה לאזרחי מדינת ישראל".

שר הבריאות, אוריאל בוסו: "מערכת הבריאות בישראל סובלת ממצוקת כוח אדם גדולה, בייחוד בפריפריה ומשרד הבריאות משקיע בשנה האחרונה מאמצים ומשאבים רבים כדי להביא לתיקון המצב.  תוכנית 'מנהלת עליית הרופאים' תאפשר לרופאים עולים להיקלט מהר במערכת הבריאות על ידי פישוט הבירוקרטיה וזירוז תהליכים, ותסייע בתגבור המערכת בבעלי מקצוע איכותיים זכאי שבות, ערכיים וציוניים – המבקשים לקשור את גורלם בגורלה של מדינת ישראל. התוכנית מהווה מימוש של החזון הציוני וצעד חשוב בצמצום הפערים בין הפריפריה למרכז שאני רואה בו מטרה נעלה. אני מודה לשר העלייה והקליטה על שיתוף הפעולה הפורה, על היוזמה החשובה והמחויבות למערכת הבריאות".

פרופ' סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו: "בעקבות מלחמת חרבות ברזל החליט שר הבריאות ח"כ אוריאל בוסו, להפוך את זיו למרכז על לצפון. אנו עומדים לפתוח מחלקות חדשות בתחומים מתקדמים כגון נוירוכירורגיה, כירורגיית חזה ועוד. הדבר החשוב ביותר הוא הצוות ובתוך כך רופאים מומחים שיצטרפו למשפחת זיו, הרב תרבותית והמגוונת, ונעשה יחד למימוש ההחלטה והחזון של שירותי רפואה מצוינים וזמינים בצפון, לחיילים, לכל האזרחים ולכל הנזקקים. תודה לשר העלייה והקליטה על השקת מנהלת עליית הרופאים אצלנו בזיו למען חיזוק כל הפריפריה". טוני גלברט, מייסד-שותף ויו"ר נפש בנפש: "הקמת מנהלת עליית הרופאים היא צעד משמעותי וחסר תקדים של מדינת ישראל. אנו מודים למשרד העלייה והקליטה ומשרד הבריאות שנתנו לנו את האפשרות להיות חלק מיוזמה מבורכת זו ומודים למרכז הרפואי זיו על היותו גורם משמעותי בקליטת עולים בצפון. מיזם משותף זה מהווה קפיצת מדרגה עצומה לנו כארגון ובשורה אדירה למדינת ישראל וליהדות התפוצות, ותסייע להם להקים כאן את ביתם, על מנת שיתרמו רבות למערכת הבריאות הישראלית עוד שנים קדימה".

ראש העיר צפת, יוסי קקון: " כחלק מחיזוק מערכת הבריאות בגליל ועידוד העלייה מהתפוצות לצפת והאזור, נערכה היום בבית החולים זיו השקת מנהלת 'עליית הרופאים'. באירוע המכובד השתתפו גם שר הבריאות ח"כ אוריאל בוסו ושר העלייה והקליטה ח"כ אופיר סופר. מטרת המנהלת היא, להביא רופאים מומחים מחו"ל שיתווספו ויעבו את הצוות הרפואי הקיים, וכן לפתוח מחלקות חדשות ולשדרג את כל היכולות והמענים של המרכז הרפואי זיו, שהוכרז לאחרונה כ"מרכז על".

מנהל המרכז הרפואי זיו פרופ' סלמאן זרקא שיתף על ההיערכות של בית החולים למצב מלחמה ואמר כי במיוחד בעת הזאת, נדרש שיתוף פעולה מלא של כל הגורמים הרלוונטיים. "בדברי הודיתי לשר הבריאות ולשר העלייה והקליטה על המחוייבות שלהם לחיזוק בית החולים ולחיזוק צפת והגליל. "המרכז הרפואי זיו, הוא עמוד התווך של מערכת הבריאות בכל האזור. במצב המתוח שבו אנחנו עומדים יש צורך דחוף להמשיך ולהגדיל את הצוותים הרפואיים ולחזק את בית החולים. העירייה בראשותי תעזור בכל הכלים העומדים לרשותה ותהיה שותפה מלאה בקידום בית החולים ומערכת הבריאות באזור ותסייע במתן פתרונות היקפיים לקליטת משפחות העולים".


לגלות עוד מהאתר חדש בגליל

יש להירשם לעדכונים כדי לקבל את הפוסטים האחרונים לאימייל שלך.

השאר תגובה

לגלות עוד מהאתר חדש בגליל

כדי להמשיך לקרוא ולקבל גישה לארכיון המלא יש להירשם עכשיו.

להמשיך לקרוא

דילוג לתוכן