fbpx

הקרב על הבית בגליל ובגולן: "רק כאשר נופלים עלינו טילים, מעבירים כסף"

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

ראשי המועצות בגליל ובגולן יוצאים לקרב מול אדוני השלטון. הם מאשימים את הממשלה כי התכנית לחיזוק האזור עדיין לא מומשה. מאות אלפי המטיילים שפקדו את אתרי הבילוי והנופש באזור במהלך חופשת הסוכות, פגשו בדרכם מאות שלטי מחאה על אי תקצוב התכנית לפיתוח. " אין בכוונתנו לוותר, זהו צעד ראשון במאבק", אמר ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה. הקרב על הבית. מערכה ראשונה ולבטח לא אחרונה.

מציג את צילום שער.jpg

לפני כשנה וחצי הכריזה הממשלה על תכנית לאומית לפיתוח חברתי-כלכלי באזור הגליל והגולן. תוכנית בה אמורים היו להיות מושקעים כ- 18 מיליארד שקלים. למרות ההכרזה החגיגית בישיבת הממשלה בקצרין, עד כה תקצוב התכנית נשאר מחוץ לתקציב המדינה הדו-שנתי, אשר צפוי לעבור בחודשיים הקרובים. ראש המועצה האזורית גליל עליון, גיורא זלץ, אמר: "לא ניתן לממשלה להתנתק מהצפון ומההבטחה המפורשת לתכנית פיתוח במיליארדים. נדרוש מראש הממשלה להתערב בין השרים כחלון ודרעי, ולממש את ההחלטה מישיבת הממשלה בגולן".

מציג את 95a96b98-14fb-4b3f-ae82-e8a6392d66c2.jpg

ראש המועצה האזורית מרום הגליל, עמית סופר, הוסיף: "רק כאשר נופלים עלינו טילים ויש פגיעות בנפש וברכוש, פתאום מוצאים את המשאבים. אני קורא לממשלה ליישם את תכנית הצפון בלי העידוד של חיזבאללה, אלא מתוך מנהיגות אמיצה שמבינה את המשמעות האסטרטגית של חבל הארץ היפה הזה. אסור לממשלת ישראל להפנות עורף לתכנית הצפון, שבראייה מערכתית רחבה נותנת מענה יסודי ועמוק לנושאי הליבה: תעסוקה, רפואה, חינוך, מנופי צמיחה. אנחנו קוראים שוב לממשלה לאמץ לליבה את התכנית ולתת לה תוקף בתקציב הדו שנתי". לדבריו של סופר הצטרפו פה אחד כל ראשי הרשויות.

ראש מועצת גליל עליון, גיורא זלץ: "אנחנו לא שקופים, נמאס לנו מהבוז כלפינו.

המאבק חייב להצליח. חשוב מאד שהתושבים שלנו, ביחד עם התושבים בקצרין, צפת, קריית שמונה, מג'דל שאמס, טובה- זנגרייה, חצור וראש פינה – כולנו ביחד נירתם למאבק".

ראש עיריית צפת, אילן שוחט: "מצער לראות כי הגליל הוא חבל הארץ האחרון שהמדינה עוד לא הגיעה אליו". "על ממשלת ישראל להתעשת ולעבור משלב הדיבורים לשלב של מעשים ולהכניס את התכנית בתקציב הדו שנתי. אנחנו נחושים מאוד וכל תושבי האזור מאחורינו כחומה בצורה". לדבריו, "זה תחילתו של מאבק שילך ויחריף עד אישור התקציב".

ראש מועצת מבואות חרמון, בני בן מובחר, פנה לראש הממשלה: "אנו קוראים לך לקחת אחריות על המצב הקטסטרופלי, הגליל הולך לאיבוד, ביכולתך לשנות את התמונה העגומה".

ראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סויסה: "זה הזמן להשקיע בתכנית מקיפה לגליל, שתייצר עוגן משמעותי  בתעסוקה, השכלה ואמצעי תחבורה , כדי שצעירים  יקבעו את עתידם כאן״. 

מציג את מלכה ודרעי.jpg

יו"ר אשכול גליל מזרחי וראש מועצת הגולן, אלי מלכה: "תקצוב תוכנית לפיתוח הכלכלה והחברה בצפון שעליה הכריזה הממשלה כבר לפני כשנה וחצי הכרחית על מנת לצמצם את הפערים בכל תחומי החיים בין הצפון למרכז ולדרום. אנו נחושים להציל את הגליל . יש לנו חבל ארץ נפלא והמדינה מחויבת לאשר את התוכנית כפי שהתחייבה ולהפנות תקציבים משמעותיים ליצירת מנועי צמיחה, פיתוח מקומות תעסוקה איכותיים, שיפור תשתיות הבריאות ופיתוח מערכות החינוך והאקדמיה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

במותם ציוו לנו את החיים- חללי מלחמת יום כיפור מצפת והסביבה. יהי זכרם ברוך

זמן קריאה מוערך: 5 דקות ביום הכיפורים הזה יימלאו 47 שנה למלחמת יום הכיפורים. 2.384 הרוגים  היו לכוחותינו באחת מהמלחמות העקובות בדם שידעה המדינה. צבאות מצרים סוריה וירדן בסיוע צבאות, לוב,עירק

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

דילוג לתוכן