fbpx

סובב כינרת: קטעים נוספים נפתחו לציבור – השביל חולף בחוף צמח

פרויקט שביל סובב כינרת ממשיך להתפתח לעבר השלמת הקפת הכינרת. בחודש האחרון בוצעו מספר שיפורים לאורך השביל על מנת לאפשר מעבר במקטעים השונים ולהנגישו.

 תלמידי כיתה ז' בבית הספר שחף היו הראשונים.
תלמידי כיתה ז' בבית הספר שחף היו הראשונים.

לאחר תקופה ארוכה בה מקטע משביל סובב כינרת, מזרחית לחוף צמח, לא היה נגיש לצעידה בשל מסלעה שאפיינה את תוואי הקרקע, בשבוע האחרון המקטע הוסדר וכעת יכולים המטיילים והנופשים ליהנות מקטע נוסף ב"שביל סובב כינרת" שהונגש ונפתח למעבר הציבור הרחב.

במהלך השבוע האחרון בוצעו בשטח עבודות לשינוי המסלול באורך של כמאה מטרים מהמקטע. השביל במקטע זה עבר ממזרח לחוף צמח ולבית גבריאל, על גבי מסלעה מסוכנת למעבר הצועדים. השינוי התאפשר לאחר שבשיחות עם בית גבריאל והנהלת חוף צמח התקבל אישור לכך שהשביל יחלוף מעתה בתוך חוף צמח. במסגרת העבודות, נציגי רשות הכינרת יחד עם  תלמידי כיתה ז' בבית הספר שחף  מהמועצה האזורית עמק הירדן, פתחו דרך למעבר הצועדים בשביל לתוך חוף צמח, שינו את תוואי השביל, הסירו גדרות ואף סימנו  את השביל החדש- לבן סגול כחול, על קרקע מרוצפת ונוחה.

00819d14-7caa-49be-b79e-03d1cf4e0231

מלבד המקטע בסמוך לחוף צמח, בשבועות האחרונים הונגש מקטע נוסף בשביל, בסמוך לעין גב מכיוון צפון- 'מעבר נחל עין גב והקיבוץ'. ברשות הכינרת דאגו לפתוח מעבר בגדר, שכן הכניסה למקטע טרם השינוי היה דרך שער בגדר הקיבוץ, שלעיתים היה סגור. קבוצות בני נוער וצוותי רשות הכינרת דאגו לאפשר פתיחת מעבר חדש בנחל עין גב, לסמן את קטע השביל, וביצוע עבודות ניקוי עשבייה על מנת שיהיה ניתן לצעוד במקטע זה. כעת, השביל פתוח למעבר ללא גדרות ושערים.

בנוסף לפעולות אלו, הוועדה לסימון שבילים של החברה להגנת הטבע יחד עם נציגי רשות הכינרת פעלו בשבועות האחרונים על סימון מחודש של כל שביל סובב כינרת בסימון הלבן-סגול-כחול. כזכור, השביל סומן לפני מספר שנים, אך נדרש לחדש את הסימונים שנמחקו ולתקנו במקטעים ששונו.

 תלמידי כיתה ז' בבית הספר שחף היו הראשונים.
תלמידי כיתה ז' בבית הספר שחף היו הראשונים.

ניסים אסבן, מרשות הכינרת שדואג לשינוי והנגשת תוואי שביל סובב כינרת סיפר, כי השינויים בשביל סובב כינרת הופכים אותו לנוח להליכה וכי הסימון כעת בולט לעין ומקל על המטיילים. "הנגשת שביל סובב כינרת לרווחת הציבור הינה ערך מרכזי עבורנו. למשל, המקטע באזור צמח היה קשה ומסוכן. נמשיך לדאוג שהשביל יהיה נגיש ונוח להליכה בכל המקטעים על מנת שהציבור הרחב יוכל לטייל וליהנות מפרויקט חשוב זה" סיפר אסבן.

"שביל סובב כינרת", פרויקט הדגל של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת

"שביל סובב כינרת", פרויקט הדגל של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, החל לפני כעשור בשיתוף עם תלמידים מתנדבים מבתי ספר מכל הארץ במטרה לסייע ולשמר את ערכי הטבע, הנוף והמורשת למען הציבור. השביל מתוכנן ומתוחזק על ידי רשות הכינרת.

מטרת השביל הינה להבטיח מעבר חופשי, נגיש ונוח, לחופי הכינרת לציבור הרחב באמצעות שביל נוח להולכי רגל המקיף את כל הכינרת. בכך להחזיר את הכינרת לציבור ואת הציבור אל הכינרת. ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת השקיעו מאמצים רבים בשנים האחרונות על מנת לפרוץ את שביל "סובב כינרת". השביל מסומן, קרוב ככל הניתן למפלס הכינרת העליון ובשטח ציבורי בלבד. אורכו של השביל שהוסדר עד היום, הינו 47 ק"מ ובו מקטעים מגוונים, ממקטעים קצרים שאורכם כ- 900 מטרים ועד למקטע הארוך ביותר שאורכו כ- 5 ק"מ.

השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת מתנדבים, קבוצות נוער וילדים מבתי ספר בכל רחבי הארץ, שנרתמו לעשייה ואימצו מקטעים שונים לאורך השביל, פרצו וניקו את התוואי, סידרו מקטעים מיוחדים שהותאמו לגישת נכים, נטעו עצים, הציבו ספסלים בפינות החמד החדשות, התקינו תיבות קינון מסודרות לציפורים ועוד.

יש לכם ידיעה מעניינת? שלחו לנו [email protected]

שיתוף כתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עיתון חדש בגליל מופץ כל שבוע לעשרות אלפי קוראים וגולשים בצפת, חצור הגלילית, ראש פינה, ישובי מרום הגליל והסביבה. העיתון יוצא לאור משנת 1986 ומופץ חינם בגליון מודפס ובגליון הדיגיטלי. לפרסום התקשרו 055-6678895

גליון השבוע מופץ חינם
בעשרות ישובים בגליל
ובערוצי הדיגיטל לעשרות אלפי קוראים
לפרסום 055-6678895

צפו בגליון

קליק... ועשרות אלפים יחשפו לעסק שלך
15% הנחה על פרסום לגולשי האתר

דילוג לתוכן