fbpx

קרן עזריאלי תרמה 50 מיליון דולרים לפקולטה לרפואה בצפת – התרומה הגדולה ביותר של הקרן מעולם

זמן קריאה מוערך: 3 דקות

טקס קריאת שמה של הפקולטה לרפואה ע"ש, עזריאלי נערך היום (חמישי) בפקולטה בצפת בהשתתפות ד"ר נעמי עזריאלי, דנה עזריאלי ושרון עזריאלי העומדות בראש קרן עזריאלי בקנדה ובישראל.

קרן עזריאלי הודיעה על הענקת תרומה בסך 50 מיליון דולרים לביסוסה ולקידומה של הפקולטה לרפואה – התרומה הגדולה ביותר שהעמידה הקרן מעולם. ממשלת ישראל מצדה התחייבה להעניק סכום דומה להרחבת הפקולטה. בטקס נכחו גם שר הבריאות,יעקב ליצמן, נשיא בר-אילן, פרופ' אריה צבן, דיקאן הפקולטה לרפואה, פרופ' רן טור-כספא,ראש עיריית צפת,אילן שוחט ואורחים נוספים.

"פקולטה זו עולה בקנה אחד עם רבים מהערכים החשובים לנו", אמרה נעמי עזריאלי, יו"ר ומנכ"ל קרן עזריאלי קנדה. "אחת מאבני היסוד של הארגון שלנו היא תמיכה במצוינות ובגישה להשכלה גבוהה, כמו גם קידום מחקר מדעי ורפואי. אנו שמחים לשתף פעולה עם בר-אילן ולספק לסטודנטים פלטפורמה חדשה ללימודים קליניים, ולשפר את היכולת של האוניברסיטה והמדינה למחקר רפואי בסיסי, כדי להשיג יתרונות מרחיקי לכת". 

כנגד השקעתה של קרן עזריאלי תתרום גם ממשלת ישראל סכום שווה של 50 מיליון דולר. דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי וקרן עזריאלי בישראל, הוסיפה "קרן עזריאלי גאה להיות חלק מהחזון הציוני של הקמת הפקולטה לרפואה, המעשירה את בתי החולים והקהילות באזור הצפון ברופאים צעירים וחוקרים ברמה עולמית. ניתנה לנו הזכות להיות שותפים למשימה של מדינת ישראל ושל אוניברסיטת בר-אילן להכשיר את הדור הבא של הרופאים, להרחיב את תשתיות המחקר הרפואי ולהציע שירותי בריאות מעולים למארג הקהילות היהודיות, הערביות והדרוזיות הבוחרות לגור באחד האזורים היפים בישראל".

הרב יעקב ליצמן, שר הבריאות אמר: "היום הוא יום גדול בעבור צפת,  אך יותר מכך בעבור מערכת הבריאות הישראלית כולה. כל שקל שמשקיעים בפריפריה משדרג משמעותית את חיי האנשים. היה מאוד קשה בעבורי להגיע לצפת היום, יש לא מעט בעיות בימים אלה שדורשות את טיפולי, אך הסיבה שהתעקשתי להגיע היא כדי להביע את הערכתי הגדולה למי שתורם רבות לשדרוג מערכת הבריאות בפריפריה.  אני רוצה להודות למשפחת עזריאלי ולקרן עזריאלי על תרומה חשובה בעבור צפת ובעבור ישראל כולה. חיזוק מערכת הבריאות בפריפריה מחזק את ישראל כולה״.

פרופ' אריה צבן נשיא אוניברסיטת בר- אילן  אמר "קרן עזריאלי מצטרפת לאוניברסיטת בר-אילן במיזם ציוני ואנושי שאין שני לו  חיזוק וביסוס הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי בגליל"  פרופ' צבן הוסיף "בעזרת התמיכה והשותפות של הקרן, אנו מחזקים את שירותי הרפואה והבריאות עבור תושבי האזור, מחנכים דור של רופאים ומחזירים לישראל את החוקרים הטובים ביותר ואת הרופאים העתידיים ואני מתחייב כי נמשיך ונפתח את הפקולטה אף  מעבר למה שתוכנן".

פרופ' רן טור כספא  דיקן הפקולטה לרפואה  ע"ש עזריאלי של אוניברסיטה בר- אילן   מאז הקמתה אמר "כי הקמת הפקולטה היא ציון דרך בתולדות המדינה. "מדע הרפואה מתפתח ומשתנה בהתמדה " אמר פרופ' טור- כספא "בתקופה מסויימת עסקה הרפואה בריפוי מחלות , אח"כ ברפואה אישית  אח"כ התרכזה  בפיתוח טכנולוגיות רפואיות  ואח"כ  בכשרת הרופאים. כאן בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר- אילן בצפת אנחנו מאחדים את כל המגמות האלה בזכות קרן עזריאלי נוכל להמשיך במשימתו ".

הפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת נוסדה לפני 6 שנים ולומדים בה סטודנטים ישראלים שהשלימו לימודים עיוניים ברפואה בחו"ל וסטודנטים שהשלימו תואר ראשון בלימודי מדעים ומבקשים לעשות הסבה ללימודי רפואה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן