fbpx

הפגנה של מגדלי הביצים בצפון – עמית סופר: "לא נרפה עד שהגזירה תבוטל"

זמן קריאה מוערך: 4 דקות

סבלנותם של מגדלי הביצים בצפון פקעה והם החלו היום (שני) בצעד ראשון במאבק נגד תכניתם של שרי החקלאות והאוצר לבטל את מכסות הייצור בביצים. בשעה זו מפגינים מאות חקלאים במושב אביבים, מול גדר המערכת שבגבול לבנון, לאחר שראשי שלושת המועצות האזוריות בצפון השביתו היום כליל את השירותים ואת מערכות החינוך.

a77f6819-da08-4bd4-8191-b50d45e78f9e

המועצות האזוריות הקימו מטה מאבק משותף שבראשו עומדים ראש מועצה אזורית מרום הגליל, עמית סופר, ראש מועצה אזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, וראש מועצה אזורית מעלה יוסף, שמעון גואטה. למאבק שותפה התאחדות חקלאי ישראל בראשות מאיר צור. 

94a7284b-bbe3-4b5c-85f5-4120140f5b29

באזור הצפון ישנם למעלה מ-2,700 בעלי לולים המגדלים ביצים. 80 אחוז מתוחם שזה עיסוקם העיקרי מתגוררים בתחום המועצה האזורית מרום הגליל. ראש המועצה, עמית סופר: "לא נרפה עד שהגזירה תבוטל. מחריף את המאבק במידה ולא והגזירה לא תבוטל". 

0f807e99-345b-49fe-bcaa-97801464b785

אם התכנית אל תצא אל הפועל, החקלאים בצפון עלולים לספוד מכה כלכלית אנושה מפקיעת תוקפו של חוק הגליל שבאמצעותו מקבלים מגדלי הביצים סובסידיה. מדובר בסובסידיה האחראית לעשרת אחוזים מהכנסתם כתוצאה מגידול הביצים. בהתייחס לכך אומר סופר, "באמצעות הסיפור הזה זרו לנו חול בעיניים עד כדי כך שהחקלאים אפילו לא מדברים על חוק הגליל אבל המאבק יהיה גם על חוק הגליל כי הוא חלק מהפרנסה. אם חוק הגליל לא יוארך, לאותו חקלאי גם לא יהיה כדאי מבחינה כלכלית להמשיך לגדל".

faf7b795-6db6-4722-b740-d5fca28ed284

חברי כנסת מימין ומשמאל ואישי ציבור,הגיעו לתמוך במגדלי הביצים. נשיא התאחדות האירים,דובי אמיתי:"מה שלא הולך בכוח ילך בעוד יותר כוח. שר האוצר ושר החקלאות התבלבלו. אנחנו מתמודדים עם נסראללה נתמודד גם איתם". 

c66a655a-377a-4957-ba8e-05aa52becc26

החקלאים זעמו בעת שנציג הממשלה נשא דברים והתפרצו לדבריו לא לפני שהחלו לגדף ולקלל אותו תוך כדי השלכת בקבוקים ונטילת המיקרופון מידיו.  רק לאחר שהתנצלו המפגינים, חזר נציג הממשלה לדבר והטיח האשמות בשר החקלאות וניסה להסיר אחריות מראש הממשלה, נתניהו, אך זה לא התקבל באהדה ע"י המפגינים שקראו לביבי ללכת הבייתה. כוח משטרה גדול שומר על הסדר.  

cefbada3-c54e-4897-94cd-382d330cdca1

חבר הכנסת איתן ברושי: "לא יכול להיות שישוב הקרוב יותר לגבול יזכה לפחות הנחות מס מישוב מרוחק. המדינה נוהגת באופן שרירותי בהחלטותיה למתן הטבות ליישובי הגבול"

חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני) נרתם אף הוא למאבק החקלאים והקדים את בואו לאזור בסיור בצפון הארץ ולאורך קו הגבול. במהלך הביקור הגיע ברושי לקיבוץ חניתה, אשר למרות היותו צמוד לגדר המערכת, מרחק מטרים ספורים, מקבל הנחת מס מצומצמת ביחס לישובים מרוחקים מהגבול. בעת הסיור בבתי חניתה הצמודים לקו הגדר, ביצע ברושי תצפית אל מוצבי החיזבאללה.

בראשי: "לא יתכן שהמדינה תנהג באופן שרירותי".
בראשי: "לא יתכן שהמדינה תנהג באופן שרירותי".

עוד ביקר ברושי בראש הנקרה, קיבוץ החשוף לשתי חזיתות – יבשה וים ובמושב בצת, הצמוד לשלומי, אך זוכה להטבות מס פחותות בהרבה.

ברושי סיכם את הסיור: "אנשי האדמה הטובים שחיים ביישובי קו העימות מגשימים את הציונות כפי שאני מאמין בה. לא יתכן שהמדינה תנהג באופן שרירותי בהחלטותיה למתן הטבות ליושבים באזורים הללו. זהו אינטרס של כולנו שאזרחים יבואו להתיישב בנגב ובגליל, ליד הגבול וביישובי הספר. אסור להפקיר את הפריפריה, יש להקל על היושבים בה ואני אאבק על כך. יישובי אצבע הגליל נזנחו פעם אחת ב 1947, אסור לזנוח אותם שוב". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

אופיר סופר: היה ראוי שהמדינה הייתה משקיעה באופן מיידי מיליארד שקלים במיגון הצפון״

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה בדיון שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון ביוזמת ח״כ אופיר סופר מסיעת ימינה בנושא תוכנית ״מגן הצפון״, הוא אומנם פירגן לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל

דילוג לתוכן