fbpx

זה רק אני והמסך שלי: הצ'קליסט לבידוד קל ומהיר

זמן קריאה מוערך: 4 דקות

מזל טוב, נכנסת לבידוד! החדשות הטובות הן שכמוך עוד רבים בארץ ובעולם נמצאים בדיוק באותה נקודה, אז איך לגרום למצב בו מפיקים את המקסימום מתקופת הבידוד? הנה מספר רעיונות.

צילום: shutterstock

מאת: יובל בנר

בין אם חזרת מחו"ל או שהתגלה כי שהית ליד חולה מספר 806, בידוד הוא מנת חלקם של ישראלים רבים בתקופה זו. על ההיגיון החברתי שבלהישאר בבידוד אין חולקים, אך בינינו יש כאלה שמברכים על שפע הזמן הפנוי שהגיע בהפתעה ויש כאלה שפשוט סופרים את הדקות ומטפסים על הקירות. בפועל, אין ברירה, חייבים להישאר בבית ולהפיק את המיטב מ-336 השעות הפנויות שנפלו עליך. בכתבה הבאה ננסה להציע לך מספר רעיונות, חלקם פרודוקטיביים ודורשי מוטיבציה וחלקם יתנו דרור לאסקפיזם שבך ויאפשרו לך את המנוחה לה חיכית כל כך. אז שנתחיל?

סדרה מומלצת:

השנים האחרונות חננו אותנו בשפע בלתי נתפס של סדרות איכותיות מכל העולם, בכל שפה ובכל סגנון, אך אין זה אומר שעליך לשקוע במעמקי הספה, לא ולא. המטרה כאן היא להפוך את הצפייה למשהו אקטיבי בו הבחירה בתוכן הצפייה היא העיקר. לא עוד שקיעה בחדשות מלחיצות או ריאליטי בשידור חוזר אלא בחירה מושכלת בסדרת איכות שפשוט לא הצלחת להגיע אליה עד עכשיו.

משחק משפחתי מקורי:

אם כל המשפחה בבית, כנראה שכבר מזמן מיציתם כל משחק קופסה שהיה קיים אי פעם בבית. הדבר הבא הוא ליצור משחק חדש על בסיס משחק קיים או ממש יש מאין ובכך לגייס את כל הבית המשימה. ניתן לייצר משחק קלפים בסגנון רביעיות, מונופול עם נושא הקשור למשפחה או למצב הנוכחי או אפילו לשלב משימות עם משחק שש בש רגיל

קלפי מונופול קורונה. צילום ביתי – עפרי בנר
קלפי מונופול קורונה. צילום ביתי – עפרי בנר

בנוסף, משחקים רבים שאינם נמצאים בבית נמצאים ברחבי הרשת ומצריכים בסך הכל מדפסת עובדת וגישה לאינטרנט. משחקים כמו "קלפים נגד האנושות"  יכולים להעביר למשפחה או לחברים הנמצאים בבית שעות של בידוד בהנאה.

יום מהפך בבית:

נכון שזה לא קל אבל מה לעשות? פסח עוד מעט כאן ואין זמן מופלא יותר למהפך בבית מעכשיו. יכול להיות שצריך להיכנס לשגרת ניקיונות מטורפת או לשנות את פנים הבית בשיפוץ קטן, אבל זה הזמן לקצת עבודת כפיים. אגב, כמו עסקים רבים בתקופה הנוכחית גם טמבוריות וחנויות כלליות עושות משלוחים עד הבית, אז נגמרו התירוצים.

בישול אתגרי:

בואו, לבשל עם המזווה המושלם של תוכניות הריאליטי זה לילדים, נראה אותם מפיקים מנת גורמה ממה שיש לך בארון השימורים בלבד. העיקרון ברור: יש לנו מצרכים רבים בבית שרק מחכים ליום בו נשתמש בהם והיום בו יפוג תוקפם כבר הולך ומתקרב. זה הזמן לאוורר את הארונות, לרענן את המלאי ולתת דרור לכישרון הבישול המאולתר שלך.

קצת כושר:

הדגש הוא על קצת. במידה ואינך בשגרת אימונים קבועה, דווקא אימונים קשים מדי עלולים להזיק לך ולגרום לסבל מיותר שבהמשך ירחיק אותך עוד יותר מאימון גופני. לכן, כדאי להתחיל ממשהו צנוע, אולי דרך יו-טיוב או משהו בסגנון ולראות מה מתאים ומה עושה לך טוב. ניתן לחזק שרירים, להתחיל יוגה, פילאטיס או כל שיטת אימון אחרת, העיקר להזיז את הגוף ולא להיות בטטה.

כל יום, משהו חדש:

אז ככה, זה מתחיל מרשימה על המקרר או בטלפון, של כל הדברים שרצית ללמוד לעשות והחיים פשוט לא נתנו לך. הנה, הגיע הזמן! ללמוד לנגן, שפה חדשה, מיומנות נרכשת או אפילו להכיר לעומק אדם שלא הספקתם לעשות זאת איתו, או איתה. זה נקרא לעשות לימונדה.

לסיכום, לו"ז מאפשר:

כדי להישאר פעילים ולא לשקוע, יש לתכנן את שגרת היום באופן המתאים לך ביותר ומי מכיר אותך טוב יותר ממך? אין סיבה לצופף את לוח הזמנים היומי לרמת הדקות כי ראית באיזו רשת חברתית שככה איזו משפחה עשתה, אין לזה סיבה. מצד שני, אם ידוע לך חיבה מיוחדת לפדנטיות, קדימה, לעוף על זה, זה הזמן שלך ליהנות! המטרה של הזמן הזה היא לצאת עם הרווח הגדול ביותר האפשרי והכי חשוב, בריאים.בידוד שמח ורק בריאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

כן חיוני/ לא חיוני? האבסורד שבסגר הנוכחי

זמן קריאה מוערך: 2 דקות כן חיוני/ לא חיוני?הסגר החדש גורר איתו יותר שאלות מתשובות, יותר אי הבנות מהסכמות ולצד זה שלל פתרונות יצירתיים כדוגמת אותו בעל עסק שכתב פשוט

דילוג לתוכן