fbpx

ייצוג מכובד למפעלים מהצפון בטקס "פרס התעשייה" של התאחדות התעשיינים

זמן קריאה מוערך: 4 דקות

טקס "פרס התעשייה 2015" של התאחדות התעשיינים, נערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, במעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש ואנשי תעשיה צפוניים .

צילום: שמעון ארביב
צילום: שמעון ארביב

במסגרת אירוע פרס התעשייה 2015 זכו גם מפעלים צפוניים בתואר המכובד, נשיא המדינה, רובי ריבלין, פתח את הטקס ואמר כי "על כולנו להוקיר את התעשיינים בישראל, על תרומתם העצומה לכלכלה ולחברה הישראלית. החברה הישראלית מורכבת מחילונים ודתיים, עולים חדשים וותיקים, ערבים ויהודים, מרכז ופריפריה. כדי שהחדשנות הישראלית תמשיך, עלינו לוודא שהחזון העתידי שלה כולל את כל חלקי החברה הישראלית. בתקופה האחרונה, אני עושה מאמץ, להיפגש עם רבים מכם, מתוך מטרה, לפתוח את שוק התעסוקה הישראלית, לכל הזרמים בחברה הישראלית, ובמיוחד לחרדים וערבים. במדינת ישראל של המאה ה-21 שוק התעסוקה הוא המקום בו נפגשת החברה הישראלית".

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "'פרס התעשייה' הנה ההזדמנות שלנו להוקיר תודה לעמיתינו התעשיינים, על עשייתם הרבה לאורך השנים למען התעשייה בישראל. כל הזוכים בתחומם הם- מזון, טכנולוגיה, בנייה או פרמצבטיקה, הראו בעשייה ועבודה קשה ציונות מהי ובעשרת אצבעותיהם בנו ברחבי הארץ מפעלים לתפארת, אשר מעסיקים יחדיו עשרות אלפי עובדים בכל רחבי בארץ. דווקא בימים אלו של קיפאון במשק והיצוא הישראלי נמצא בירידה תלולה, עלינו להוקיר יותר מתמיד את פועלם ולומר להם תודה, על תרומתם לחוסנה וכוחה הכלכלי של מדינת ישראל".

מבין הזוכים בפרס, גם חברות עם פעילות ענפה בצפון. לדברי ליאור אפלבאום, מנהל מרחב צפון בהתאחדות התעשיינים: "אנו רואים בהמשך עידוד צמיחתה של התעשייה הצפונית כיעד אסטרטגי ראשון במעלה. בשנים האחרונות גדל חלקה של התעשייה בצפון הארץ בהיקפי הפעילות היצרנית והייצוא לחו"ל, וזו מגמה מבורכת. התאחדות התעשיינים מרחב צפון מברכת את הזוכים בפרס התעשייה, התורמים לחיזוק חוסנה הכלכלי של הפריפריה הצפונית".

זוכי "פרס התעשייה" בצפון 

מנכ"ל "תנובה", אריק שור . לחברה מחלבה בפארק תעשיות "אלון תבור"

בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "לאורך קריירה של למעלה מ- 35 שנים בתפקידי ניהול בכירים, אריק הוביל אסטרטגיה של עצמאות תעשייתית, שתרמה רבות לחזקתה ועוצמתה של התעשייה המקומית. בכל תפקיד אותו מילא, שם דגש על ייצור ישראלי והטמעת חדשנות טכנולוגית, כל זאת תוך יצירת מקומות עבודה חדשים ומתן פרנסה לעובדים בכל רחבי הארץ ובפרט בפריפריה. בד בבד, אריק הוביל את "חזון העובד הישראלי" וקידם יחסי עבודה תקינים במשק, שמירה על כבוד העובדים ושיפור תנאי העסקתם. על תרומתו זו לחברה לתעשייה, יש להוקירו ולהעניק לו את פרס התעשייה".

מנכ"ל "SCD" ממשגב, ברוך גליק

בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "כמנכ"ל SCD, הוביל ברוך את החברה להישגים טכנולוגיים יוצאי דופן ולמעמד בכיר בשווקים הבינלאומיים.
מצוינות החברה וחדשנות מוצריה תרמו ותורמים רבות לביטחון המדינה ולקידום כלל התעשייה הביטחונית בישראל,  לצד תרומה גדולה לתעסוקה בצפון הארץ. אין לנו ספק, כי ברוך מייצג מנהיגות תעשייתית, הראויה לפרס היוקרתי".

מנכ"ל  "שטיבל בע"מ טחנות קמח", ברוך תורג'מן. לחברה מפעלים במפרץ חיפה

בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "באמצעות ההתייעלות והמקצועיות שיזם, תוך יישום טכנולוגיות ייחודיות, היענות וערנות לדרישות הלקוחות ושוק המאפה המתפתח, ברוך יצר בארץ תרבות מקצועית של איכות וגיוון בקמחים. בד בבד, כתעשיין עצמאי בעל חזון, יצר פריצת דרך בענף שהיה כבול בהסדרי מכסות טחינה היסטוריים ובכך תרם לכלכלת שוק פתוח וחופשי. כל אלו מזכים אותו להיות ראוי לפרס התעשייה".

מייסד "אוניפארם", זבולון תומר . החברה בונה כעת את אתר הייצור החדש בפארק התעשייה "מבוא כרמל" ומעתיקה פעילותה לאזור הצפון

בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "תחת הנהגתו של זבולון, צמחה אוניפארם מחברה קטנה, לאחת מחברות התרופות הגנריות הגדולות בישראל וספקית תרופות למאות אלפי אזרחים ישראליים. כל זאת בנועם הליכות וברוח טובה. כמו כן, זבולון היה מבין מקימי ארגון הרוקחות בישראל  והקדיש רבות מזמנו לקידום ענף הפרמצבטיקה בישראל  ותחום הפטנטים. זאת לצד תרומות לארגונים ועמותות לרווחת האוכלוסייה. זבולון זכה בעיטורים רבים ביניהם פרס החברה הישראלית לכימיה ואות המופת של ארגון הרוקחות. בשל כל אלו, ראוי זבולון לפרס המכובד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיליון השבוע
מופץ בעשרות ישובים משנת 1986 לפרסום 04-6971469

במותם ציוו לנו את החיים- חללי מלחמת יום כיפור מצפת והסביבה. יהי זכרם ברוך

זמן קריאה מוערך: 5 דקות ביום הכיפורים הזה יימלאו 47 שנה למלחמת יום הכיפורים. 2.384 הרוגים  היו לכוחותינו באחת מהמלחמות העקובות בדם שידעה המדינה. צבאות מצרים סוריה וירדן בסיוע צבאות, לוב,עירק

המשטרה סגרה את אתר קבר הרשב"י במירון

זמן קריאה מוערך: < 1 דקה משטרת ישראל ורבני ועדת החמישה החליטו לסגור את אתר קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון מחשש לסכנה בריאותית לציבור. בשל החשש מהתקהלויות מסוכנות המנגודות לתקנות

דילוג לתוכן